Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Президент-утікач Янукович став фігурантом восьми карних справ

Автор:

|

Листопад 10, 2016

|

Рубрика:

Президент-утікач Янукович став фігурантом восьми карних справ

Янукович у Ростові

Генеральна прокуратура повідомила президенту-втікачу Януковичу про підозру у восьми карних провадженнях. Про це повідомив Сергій Горбатюк, керівник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України (ГПУ).
За його словами, наразі триває слідство, до суду справи ще не передано. «У справах, щодо яких йому повідомили про підозру, розслідування зупинене за розшуком, що призупиняє перебіг термінів слідства. За Кримінально-процесуальним кодексом України, з моменту повідомлення про підозру є рік, за який треба передати справу до суду. Коли ми повідомляємо про підозру й оголошуємо в розшук, то зупиняємо розслідування за розшуком», — пояснив п. Горбатюк.
Водночас посадовець зазначив, що генеральний прокурор Луценко хоче використовувати процедуру заочного розслідування і до кінця року все швидко спрямувати до суду. «Зокрема, він казав, що хоче об’єднати всі епізоди в одну справу по злочинній організації та передати до суду й її», — зазначив він.
Нагадаємо, що наприкінці жовтня ц. р. Юрій Луценко передав розслідування «великої справи Януковича» від департаменту п. Горбатюка новоствореному департаменту ГПУ. Також він оголосив останньому догану через неналежне розслідування. Свою чергою керівник департаменту заперечив наявність підстав для такої догани, заявивши, що всі викладені у ній звинувачення не відповідають дійсності.
Також він неодноразово критикував заочне розслідування, називаючи його незаконним. Зокрема, в коментарі «Українській правді» посадовець також розповідав про цю серпневу записку та додавав, що реакції на неї не отримав досі.
Юрій Луценко визнав, що законодавство про заочне розслідування містить недоліки, однак заявив, що вони не можуть стати перешкодою для такого розслідування, оскільки часу, за його словами, залишилося мало та передати справи до суду необхідно у найближчі місяці. Він запевнив, що передасть справи проти Януковича до суду вже до кінця цього року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply