Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Пожежа на нафтобазі — «екоцид»?

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Пожежа на нафтобазі — «екоцид»?
Пожежа на території нафтобази «БРСМ-Нафта»

Пожежа на території нафтобази «БРСМ-Нафта»

Служба безпеки України (СБУ) відкрила карне провадження за статтею «екоцид» у зв’язку з пожежею на території нафтобази «БРСМ-Нафта» у Васильківському районі Київської області. Про це повідомив Василь Вовк, начальник Головного слідчого управління СБУ. Він наголосив на тому, що в межах цього провадження СБУ запланувала «вивчити питання щодо розміщення цієї нафтобази, щодо дій всередині самої бази, у т. ч. економічну складову — продаж бензину, можливу його підробку».
«Ми тільки вивчаємо це. Я ніяких висновків не роблю, висновки можуть бути тоді, коли є підозра, — сказав начальник управління. — Ми вивчатимемо питання, чому раніше не було попереджене таке розміщення нафтобази та дії які там відбувалися». За словами п. Вовка, ідеться про безсистемне розміщення складів, недотримання правил пожежної безпеки.
Начальник управління СБУ нагадав, що власне розслідування проводить і Міністерство внутрішніх справ (МВС) і в них вже є свої напрацювання. «Ми не будемо дублювати одне одного, конкурувати одне з одним, ми будемо працювати разом у різних напрямках», — запевнив він.
«Йдеться не про те, що хтось зараз притягується до відповідальності — чи-то заступник генерального прокурора, чи то слідчий МВС або СБУ. У нас матеріалів є дуже багато, багато питань, прізвищ, натяків, але це — тільки матеріали, оперативні дані, навіть дані з інтернет-простору, і без їх перевірки всі висновки матимуть більше політичний статус, ніж кримінально-процесуальний», — зауважив Василь Вовк.
Як писав «Міст», увечері 8 червня на нафтобазі під Києвом, в селі Крячках Васильківського району, почалася пожежа. Уранці наступного стався потужний вибух, потім — і ще кілька. Через брак води, піни та техніки пожежні не могли впоратися зі стихією, вони зуміли лише локалізувати її та чекали, доки вигорять всі нафтопродукти. Пожежа становила серйозну небезпеку, позаяк поруч розташована військова частина з бойовим арсеналом. Внаслідок загоряння на нафтобазі загинуло п’ятеро осіб, троє із них — пожежні, 18 осіб було травмовано. Високопоставлений чиновник Державної служби з надзвичайних ситуацій назвав пожежу «найскладнішою починаючи з 1960-х».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply