Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Посольство РФ переоформлює нерухомість на окупованому Донбасі

Автор:

|

Листопад 30, 2017

|

Рубрика:

Посольство РФ переоформлює нерухомість на окупованому Донбасі

Посольство РФ у Києві

Посольство РФ у Києві проводить операції з нерухомістю в тимчасово окупованих частинах Донецької та Луганської областей України. В обхід українського законодавства та міжнародних угод росіяни оформлюють документи на житло, котре залишилося на підконтрольній бойовиках терористичних організацій «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» території.
Галина — переселенка з Луганська, котра допомогла журналістам викрити цю оборудку. Жінка хотіла продати свою квартиру на окупованій території та кілька разів зверталася до ріелторів, однак ті відправили її в консульство РФ, де нібито видають довіреності, які мають чинність на підконтрольній терористам території. Журналістів розвернули вже на вході до дипломатичної установи та пояснили, що навіть заради простої довіреності потрібно заздалегідь записатися на прийом до російського консульства, місяць чекати, поки працівники дипломатичної установи перевірять дані, і лише потім, по дзвінку, йти на зустріч. Послуги коштують близько 1 тис. грн, документів на підтвердження права власності на квартиру мати не потрібно — лише паспорт та паспортні дані людини, на котру оформлюється довіреність.
Відзняти прийом у дипустанові Галині вдалося на камеру мобільного телефону. Вочевидь, така ситуація непоодинока, бо буквально перед жінкою в черзі був чоловік, котрий оформлював довіреність на продаж житла в Донецьку. Галині ж працівниця посольства одразу запропонувала виписатися з її луганської квартири тут же на місці. За довіреність у дипустанові попросили сплатити 970 грн та запевнили, що документ буде чинним у Луганську.
Невдовзі завірена посольством РФ у Києві довіреність опинилася в руках журналістів ТСН. Там чітко видно, що вона видана Росією українцю, котрий передає права українцю на квартиру в місті Луганськ, яке, як випливає з цієї довіреності, Україні не належить.
У Міністерстві закордонних справ України таким фактом приголомшені. Дипломати кажуть, що росіяни порушили одразу кілька статей Віденської конвенції. «Керуючись статтею 55 цієї конвенції, маємо зауважити, що консульська посадова особа в країні акредитації має дотримуватися законодавства країни перебування — перше. І друге — не втручатися у внутрішні справи країни перебування. Це категорично неприйнятно. Це ще раз підтверджує присутність РФ на тимчасово окупованих територіях», — наголосив Василь Кирилич, керівник управління консульського забезпечення.
У Міністерстві юстиції України попереджають, що угоди, укладені в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) на підставі таких документів, не будуть визнані українським законодавством. «Правочини, укладені на підставі такої довіреності на території АТО, мають незакінчений характер. Що дозволяє стверджувати, що ці документи носять удаваний характер, і вони в майбутньому будуть позбавлені права в юридичному документообігу на території України», — заявив Микола Смук, керівник відділу контролю у сфері нотаріату департаменту державної реєстрації та нотаріату.

Дмитро Святненко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...