Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Почалася боротьба з піратами

Автор:

|

Квітень 16, 2015

|

Рубрика:

Почалася боротьба з піратами

Піратська Windows XP

На українському медіаринку оголосили війну піратам. 8 квітня в Держслужбі інтелектуальної власності зібралися представники телеканалів, юристи, правоохоронці та медіаексперти Європейського Союзу (ЄС) і США. Вони обговорили катастрофічні масштаби, яких набула проблема піратства в Україні, і визначили способи протидії неправомірному використанню об’єктів авторських і суміжних прав, власниками яких є телекомпанії.

До наступу на піратів залучать правоохоронців і громадськість. Діяти потрібно оперативно, переконані фахівці, інакше глядачі ризикують залишитися без новинок і цікавих програм, на придбання та підготовку яких просто не буде коштів.
Боротьба з піратством в Україні ведеться не так активно, як би хотілося, констатують учасники телеринку. 2013-го Україна навіть очолила «Список 301», куди входять країни з найвищим рівнем піратства у світі. І хоча 2014 року її виключили з антирейтинґу, старі претензії залишилися, оскільки проблеми з інтернет-піратством досі не вирішено.
Без активної протидії Україна ризикує знову очолити чорний список, упевнені юристи. «Ми активно працюємо над поліпшенням законодавства. Країні необхідний прозорий закон щодо захисту авторського права в Інтернеті. Такі кроки дадуть змогу поступово позбавитися проблеми піратства», — вважає Алла Жаринова, голова Державної служби інтелектуальної власності.
Збитки від діяльності піратів на медіаринку України щорічно обчислюються десятками мільйонів гривень. «Кожен третій провайдер з ліцензією Національної ради з питань телебачення та радіомовлення порушує права інтелектуальної власності на контент телеканалів. Провайдери кабельного телебачення чи Інтернету найчастіше незаконно транслюють фільми та програми. Якщо учасники медіаринку не будуть спільно з державою активно боротися з піратами, це може завдати непоправної шкоди галузі. І тоді про розвиток медіаринку говорити вже не доведеться», — стверджує Євген Лященко, директор холдингу «Медіа Група Україна».
За його словами, зрозуміти масштаби піратства в Україні допомагає статистика. За офіційними даними, в Україні працює близько 4 тис. інтернет-провайдерів, тоді як за неофіційними оцінками – їх 9 тис. За інформацією експертів галузі, більш як 40 % абонентів, або 5 млн домогосподарств, має доступ до піратських телетрансляцій, котрі надають самі ж провайдери. У підсумку таких в Україні налічують від 1,6 тис. до 3,6 тис. А понад 2,5 млн домогосподарств має можливість нелегального перегляду телеканалів по супутнику.
«Людям треба зрозуміти, що, користуючись послугами піратів, вони завдають збитків українській медіаіндустрії. А це ще більше поглиблює кризу в країні: зайняті в галузі люди можуть залишитися без роботи, а державний бюджет недоотримає податки. Тож якщо ми хочемо зробити нашу економіку інноваційною, то повинні відмовитися від краденого контенту», — переконаний п. Лященко.
Вирішити цю проблему цілком можливо, якщо держава об’єднає зусилля з медіаіндустрією в боротьбі з піратами. У перспективі телекомпанії планують надавати правоохоронцям інформацію про порушників, подавати заяви про факти піратства.
У Міністерстві внутрішніх справ України уже підтвердили готовність активізувати роботу. Правоохоронці запевнили, що скоро Україна почує про гучні розслідування щодо піратів. Така співпраця дасть змогу ефективніше боротися з крадіжками контенту. І це є вельми важливим, позаяк вимоги про наведення порядку у сфері авторських і суміжних прав прописано в Угоді про асоціацію з ЄС.
Іноземні медіаексперти вважають, що існуючої законодавчої бази цілком достатньо для захисту інтелектуальної власності — просто її потрібно дотримуватися. Згідно із чинним законодавством, за порушення авторського права і суміжних прав загрожує штраф або позбавлення волі на три-шість років. «У карному провадженні зараз є понад 60 справ у різних реґіонах. Їх буде передано в суд», — повідомив Сергій Яковенко, заступник начальника Управління з нагляду за дотриманням закону Генеральної прокуратури України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply