Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 20, 2019

Плівки Мельниченка — недійсні!

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Плівки Мельниченка — недійсні!

Конституційний Суд України (КСУ) визнав плівки екс-майора Державної охорони Миколи Мельниченка, які фігурували у справі про вбивство журналіста Ґеорґія Ґонґадзе, недійсними. Обвинувачення в скоєнні злочину не може ґрунтуватися на даних, отриманих без дотримання Конституції або з порушенням законів. Таке рішення КСУ оприлюднив 21 жовтня, розглянувши подання Служби безпеки України (СБУ), яка просила розтлумачити положення частини 3 статті 62 Конституції «Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом».

У липні 2011 року Микола Неділько, адвокат Миколи Мельниченка, заявив, що звернення СБУ до КСУ відбулося «саме тоді, коли досудове слідство в карній справі, порушеній проти екс-президента Кучми, наближається до завершення й «плівки Мельниченка» визнано за докази в цій справі».

«Мова йде саме про ті докази, які було отримано негласним шляхом за допомогою оперативно-технічних засобів, тобто внаслідок оперативно-технічного документування», — уточнив тоді пан Неділько.

Правник також зазначив, що не вірить у те, що «звернення СБУ до КСУ не пов’язане з «плівками Мельниченка» та з розслідуванням «справи Ґонґадзе», оскільки такі «збіги обставин» здебільшого не притаманні СБУ, з огляду на її професійну діяльність».

Як писав «Міст», зараз пан Мельниченко перебуває в США. Також генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив, що СБУ оголосила колишнього працівника Держохорони в розшук.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...