Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Плата за славу

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Плата за славу

Півроку тому  на міжнародному фестивалі Docudays UA у Києві показали документальний фільм естонської журналістки Маріанни Каат про 15-річного хлопчика, який працює в нелегальній копанці, щоби прогодувати своїх сестер. Однак після такого тріумфу історія Юри з Шахти №8 зробила несподіваний поворот – хлопець опинився в лікарні з численними травмами після побиття сусідом.
Після виходу фільму Юрою опікувалися благодійники, численні фонди та громадські організації. Утім, хлопець так і залишився на узбіччі життя, та ще й, судячи з усього, поплатився за славу, що раптово звалилася на його юні плечі.
Інцидент стався 27 жовтня, однак скандал спалахнув лише майже за місяць – стільки йшли новини з провінційного містечка Сніжного до столиці. Як розповів  донецькому сайту “Остров” громадської організації “Трудовий рух “Солідарність” Костянтин Ільченко, головного героя “Шахти № 8” побили бейсбольними битами. Хлопець і досі перебуває у важкому стані в макіївській лікарні. “Після цього фільму в Юри почали виникати труднощі з місцевим населенням – після показу фільму в Сніжному закрили копанки”, – сказав він.
Ще один герой фільму про копанки Дмитро Оприщенко раніше розповідав правозахисниці Аллі Тютюнник, що сусід Юри напився до білої гарячки та вдарив з усієї сили хлопця битою в обличчя, той знепритомнів. Сусід вибив хлопцю вісім зубів, переламав щелепу в чотирьох місцях.
Сам Юра розповів про це так: “Прийшов я додому з магазину, там із другом пили пиво. До мене вломилися сусіди, почали завдавати ударів. Мені на 18 років подарували биту. Вона стояла в кутку, пилом припадала. Я вирвався, почав тікати у двір. Вони взяли цю биту й ударили в щелепу. Я втратив свідомість. Лише вранці отямився й пішов до інших сусідів, вони викликали “Швидку”. Мене доставили в нашу лікарню, а потім перевели в Макіївку”.
За його словами, із сусідом вони завжди ворогували, однак остаточно сусід “озвірів” після виходу у світ фільму: “Ці сусіди постійно лаялися, маму мою ображали, мене душили раз, але до міліції ніколи не доходило. Було видно, що після фільму в них зірвало дах. Щодня нап’ються й почнуть через паркан кричати матом”.
Загалом, Юра скаржиться, що його життя після раптової слави змінилося не в кращий бік. “З роботою стало гірше. Майже ніхто не хотів брати”, – к пояснює він.
Із навчанням у хлопця теж не склалося. Після показу фільму організатори фестивалю пропонували йому їхати в Херсон, однак, за словами хлопця, у них із другом “не вийшло фінансово й через роботу”.
Наразі герой фільму “Шахта №8” готується до третьої операції – йому мають вставити в щелепу платинову пластину. Гроші на цю процедуру збирають оргкомітет фестивалю Docudays UA, журналісти,  благодійники та звичайні українці, які перераховують кошти на картку Юри. “Зараз є 4 тисячі гривень, а на операцію треба 10. Але це ще без того, що доведеться зуби вставляти, у мене ж передніх з нема”, – розповів він.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply