Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Підозра в шпигунстві

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Підозра в шпигунстві

Володимир Стрєлко, директор Інституту сорбції та проблем ендо­екології (ІСПЕ) й академік Національної академії наук України (НАНУ), заявив, що Служба безпеки України (СБУ) підозрює його в передачі за кордон таємної інформації. 19 грудня, коли п. Стрєлко перебував у США, працівники СБУ вилучили комп’ютер у його приймальні. Учений стверджує, що такі дії спецслужби було інспіровано його недоброзичливцями, оскільки раніше йому вже доводилося відстоювати інститут у боротьбі з рейдерами, які залучили на свій бік силовиків. Про це академік, який дотепер перебуває в США, поінформував пресу телефоном.

За словами Володимира Стрєлка, під час візиту співробітників СБУ він був у відпустці, до того ж далеко за межами Батьківщини — у США. Відпустці передувало службове відрядження на фірму MEL Chemicals, яка займається розробками й виробництвом сорбентів для екології та медицини, зокрема для фільтрів тонкого очищення питної води від миш’яку та фільтрів для «штучної нирки».

«Я, як завжди, просив працівників інституту (через комп’ютер у своїй приймальні) надати потрібні мені публікації та деякі матеріали досліджень, посилав письмові розпорядження по роботі, готував інформацію про інститут в Iнтернет, намагався оформити міжнародний науковий проект із радіохімії та багато іншого, — розповів п. Стрєлко. — І цією всім відомою в інституті особливістю моєї «відпустки» скористалися, аби за допомогою заангажованих працівників СБУ вчинити на мене тиск як на директора, залякати, ізолювати від інституту й дезорганізувати актуальні роботи із сорбентами для медицини й для вирішення екологічних проблем Чорнобиля. Ні на йоту не сумніваюся, що ця акція була інспірована».

Д-р Стрєлко повідомив, що раніше СБУ вже проводила перевірки в інституті, навіть порушила карну справу за фактом розтрати службовими особами ІСПЕ чужого майна в особливо великих розмірах. Однак, на його думку, останній візит силовиків не пов’язаний із попередніми перевірками. «Схоже, якісь впливові люди використовували співробітників відомства, наче дівчат за викликом. На таку думку наводить, зокрема, те, що, на вимогу заступника директора інституту п. Брея пред’явити припис про перевірку витікання інформації з інституту (який не проводить таємних робіт), відповідний, дуже обтічного змісту, документ було доставлено посильним тільки через кілька днів», — зазначив він.

«До речі, кілька років тому ми відстояли інститутські приміщення і територію в боротьбі з псевдоінвесторами-рейдерами, із несумлінними фірмами та багато що іншого. І наші опоненти зі завидною реґулярністю організовували візити непрошених гостей із Служби безпеки», — додав Володимир Стрєлко.

Управління СБУ в м. Києві підтвердило факт перевірки законності дій працівників ІСПЕ під час передачі інформації (наукових праць, зокрема досліджень, що проводяться в зоні відчуження ЧАЕС) каналами мережі Інтернет. Водночас, у СБУ спростували, що 19 грудня їхні співробітники проводили в інституті слідчі дії.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply