Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 19, 2019

Під Києвом убили снайпера АТО Аміну Окуєву

Автор:

|

Листопад 02, 2017

|

Рубрика:

Під Києвом убили снайпера АТО Аміну Окуєву

Аміна Окуєва

Під Києвом унаслідок замаху 30 жовтня загинула Аміна Окуєва, ветеран антитерористичної операції (АТО) та громадський активіст. «Її автомобіль був обстріляний із кущів на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області. Внаслідок отриманих поранень Аміна загинула. Адам Осмаєв отримав поранення, але буде жити», — першим повідомив Антон Геращенко радник міністра внутрішніх справ України.
У національній поліції повідомили, що в Київській області ввели план перехоплення для пошуку вбивць. Також на місце події виїхав Сергій Князєв, глава Нацполіції. А Ярослав Тракало, речник Нацполіції, поінформував, що
Аміна Окуєва й Адам Осмаєв свого часу відмовилися від охорони після попереднього нападу на них 1 червня ц. р.
Слідство розглядає дві версії вбивства Аміни Окуєвої. «Перша — це дії російських спецслужб, вбивство з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації, створення атмосфери терору та жаху в Україні. А друга — це дії осіб, котрі перебувають на території Чеченської республіки, це помста Адаму за те, що він пішов проти чеченського лідера Рамзана Кадирова та його оточення», — зазначив п. Геращенко. Також, за його словами, будуть розглядатися й інші версії. «Судячи з усього, бойовиків було двоє: один чекав на повороті з Одеської траси і давав сигнал другому, котрий засів у кущах зі зброєю», — додав депутат.
Свою чергою, Ігор Мосійчук, ще один народний депутат України, котрого самого мало не вбили минулого тижня, уточнив, що п. Окуєву вбили пострілом у голову. Вона якраз їхала на зустріч з народним депутатом Мосійчуком, помічником котрого вона була. «Аміна до мене не доїхала», — зазначив він.
Подробиці розстрілу його автомобіля розповів Адам Осмаєв, котрий отримав кульове поранення в ногу і зараз перебуває у лікарні під охороною. «Навколо мене все розліталося, панель уся. Я скільки міг, проїхав, бо влучили також у двигун, машина зупинилася. Намагався надати першу допомогу, але їй у голову влучили», — бідкався він.
Доброволець зазначив, що пов’язує цей напад зі замахом, який був скоєний на нього раніше. Він вважає, що це — «російський слід», а також пов’язує це вбивство зі замахом на Ігоря Мосійчука. «Аміна загинула за свободу чеченського і українського народів», — додав герой.
Політолог Тарас Березовець запевнив, що вбивство чеченського добровольця Окуєвої під Києвом — це продовження історії зі замахом на депутата Мосійчука. «Вбивство Аміни в «чеченському стилі» чергою з автомата з кущів — це таке собі запрошення Путіна в «новий світ». Спроба представити Україну failed state», — вважає експерт.
Олександр Турчинов, секретар Ради з національної безпеки й оборони України, заявив, що вбивство Аміни Окуєвої не повинно залишитися безкарним. «Сьогодні ми втратили справжнього героя чеченського й українського народів. Для кожного патріота України вона стала рідною сестрою. І ворог повинен відповісти за вбивство нашої сестри», — наголосив він. Чиновник зазначив, що вбивство Аміни Окуєвої — це виклик країні, на який має бути жорстка й адекватна відповідь. У вбивстві добровольця Турчинов звинуватив Російську Федерацію (РФ).
Своєю чергою, Дмитро Ярош, народний депутат України пообіцяв помститися за смерть Аміни Окуєвої. «Той, хто гине за Батьківщину — живе вічно. Помстимося», — написав він у Facebook.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...