Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Олександр Лавринович пропонує оголосити амністію

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Олександр Лавринович пропонує оголосити амністію

Міністерство юстиції розробило проект Закону «Про амністію 2013 року», яким передбачається звільнити від кримінальної відповідальності та покарання близько 1,5 тис. засуджених. Про це повідомив Олександр Лавринович, міністр юстиції України. Він зазначив, що «проектом Закону «Про амністію 2013 року» передбачається оголосити амністію та поширити її чинність насамперед на ті категорії засуджених, які скоїли злочини невеликої тяжкості або є найменш захищеними та вразливими в соціальному плані, а саме — на неповнолітніх, а також жінок і чоловіків, які мають дітей віком до 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, доньку, визнаних інвалідами, до інвалідів першої, другої, третьої груп, хворих на туберкульоз, онкозахворювання, а також осіб, які відзначені державними нагородами України та колишнього СРСР тощо.

За словами міністра, унаслідок застосування амністії, згідно з положеннями цього законопроекту, із місць позбавлення й обмеження волі планується звільнити близько 1,5 тис. осіб указаних категорій. Пан Лавринович поінформував, що нині законопроект підготовлено для візування прем’єр-міністром для подальшого внесення на розгляд Верховної Ради. Відповідаючи на запитання щодо можливої негативної реакції представників опозиції, оскільки вони наполягають на розгляді власного варіанту законопроекту про амністію, котрим передбачається, насамперед, звільнити колишніх прем’єр-міністра Юлію Тимошенко та міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, п. Лавринович сказав: «Цей проект передбачає, що значна кількість людей може вийти з місць позбавлення волі».
«Якщо політична опозиція вважає, що потрібно цей закон заблокувати, то тоді таким політикам слід відповідати на важливі запитання: чому в нас політичний процес має пріоритет перед долями людей?» — додав міністр юстиції України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...