Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Окупанти розпочали «перепис населення»

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Окупанти розпочали «перепис населення»

Перепис населення

В анексованому Криму 14 жовтня ц. р. стартував перепис населення, який триватиме до 25 жовтня. Російська Федерація (РФ), проголосивши півострів своїм «федеральним округом», виділила близько 380 млн. RUR на збір даних про його мешканців. У Федеральній службі державної статистики («Росстат») зазначають, що перепис проводиться для подальшої розробки соціально-економічних програм реґіону.

Проте в кримськотатарській спільноті, на представників якої зараз посилюється тиск, убачають у тому, що відбувається, інше підґрунтя, і згадують, що перед депортацією 1944-го радянська влада теж проводила перепис населення, після чого вигнала кримських татар із їхньої батьківщини.
Олександр Сурінов, керівник «Росстату», зізнався, що в його відомстві пропонували провести перепис кримчан тільки в жовтні наступного року. «Але було ухвалене рішення, що інформація потрібна швидше», — додав він.
Кримцям доведеться відповісти на 33 запитання і вказати місце свого проживання, освіту, сімейний стан, національну приналежність, рівень доходів і житлові умови. Для людей, котрі тимчасово мешкають у Криму, передбачено спеціальну анкету, в якій, наприклад, можна вказати мету та тривалість перебування. До бланків громадян, котрі відмовилися від участі у переписі, вноситиметься тільки інформація про стать і вік, отримана за місцем їх реєстрації. Причому від опитуваного не вимагатимуть відповіді на запитання про національність. За словами головного російського статиста, значна кількість людей у РФ під час переписів 2002-го та 2010 року не захотіла вказувати свою національність.
При опитуванні від кримців не вимагатимуть документів, які підтверджують дані, які вони надають, пояснив п. Сурінов. Також один із членів сім’ї, котрого переписувачі застануть удома, може надати інформацію і про інших співмешканців. Відповісти на запитання жителі Криму зможуть не тільки вдома, а й на спеціальних переписних пунктах. Перші підсумки перепису підіб’ють вже до кінця цього року, остаточні — до травня наступного.
«Я і мої близькі відповідатимуть на запитання переписувачів тільки за умови, що цей перепис проводитиметься державною кримськотатарською мовою. Подивимося, як вона працює у Криму», — зазначив Заїр Смедляєв, учасник кримськотатарського національного руху та керівник Центральної виборчої комісії Курултаю кримськотатарського народу. Він припускає, що результати перепису «порахують так само, як і на референдумі в березні ц. р.».
«Напередодні депортації 1944 року також проводили перепис населення та майна. Що буде за цим? В нашій історії є такий гіркий досвід», — сказав п. Смедляєв. Останній перепис у Криму проводився 2001 року.
Міністерство закордонних справ (МЗС) України скерувало Росії ноту протесту у зв’язку з проведенням в Криму перепису населення. Про це розповів Євген Перебийніс, речник цього відомства. «МЗС України надіслало МЗС РФ ноту протесту у зв’язку з проведенням у тимчасово окупованому Росією Криму так званого перепису населення», — ідеться в повідомленні українського зовнішньополітичного відомства.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...