Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

Надмірна стурбованість терористів на Донбасі

Автор:

|

Травень 11, 2017

|

Рубрика:

Надмірна стурбованість терористів на Донбасі

Терористи ДНР

Представники Спеціально моніторингової місії (СММ) Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) 6 травня заявили про нахабність терористів на окупованих територіях Донбасу. «Член патруля СММ жіночої статі зазнала сексуальних домагань з боку чоловіка, озброєного автоматом АК-47, котрий погрожував, що не дозволить патрулю Місії рухатися в східному напрямку з Петрівського до Роздольного, доки його вимоги не будуть задоволені. Патруль залишив цей район іншим маршрутом», — повідомили в СММ.
Населені пункти Петрівське та Роздольне Старобішевського району Донецької області перебувають під контролем бойовиків терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР). У звіті повідомляється, що озброєні бандити ДНР відмовили патрулю Місії у в’їзді до Сідового та до с. Старомихайлівка (15 км на захід від Донецька).
Також двічі 4 травня на контрольному пункті в’їзду-виїзду в с. Оленівка (23 км на південний захід від Донецька) терористи наполягали на проведенні огляду вмісту причепів автомобілів Місії. Крім цього, бойовики ДНР зупинили патруль Місії на блокпості в с. Олександрівка (20 км на південний захід від Донецька) і пропустили спостерігачів лише після того, як провели огляд обох автомобілів СММ. Також повідомляється, що озброєний чоловік затримав патруль Місії на 16 хвилин, коли команда Місії прямувала до місця, де встановлена камера СММ у Петрівському.
Ірина Геращенко, перший заступник голови Верховної Ради і представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, прокоментувала інформацію про сексуальні домагання бойовиків ДНР до спостерігачів ОБСЄ. За її словами, факт сексуального насильства бойовиків стосовно спостерігачів ОБСЄ є «кричущим» і може свідчити про подібне ставлення терористів до місцевого населення окупованих територій Донбасу. «Саме тому ми добиваємося допуску на окуповані території міжнародних моніторингових місій із прав людини і так наполегливо запрошуємо відвідати Україну спеціальних представників Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй (ООН) із питань захисту прав жінок і дітей, а також із питань сексуального насильства в умовах конфлікту, — написала вона у Facebook. — 15 травня в Раді Безпеки ООН відбудуться відкриті дебати на тему «Сексуальне насильство як тактика війни та тероризму». Українському послу Володимиру Єльченку буде що сказати на цю страшну тему».
А 8 травня близько 16 години 30 хвилин бойовики здійснили обстріл у напрямку населеного пункту Мар’їнка, за попередньою інформацією із станкового кулемета Дегтярьова-Шпагіна. В результаті обстрілу по вулиці Жовтневій вогнепальне поранення м’яких тканин отримала громадянка України. Під час обстеження у Курахівській лікарні було виявлено кулю калібром 12,7-мм на глибині 1 см. Потерпілій надали медичну допомогу та спрямували до місця проживання. «Незаконні збройні формування, крім того, що постійно нехтують усіма мінськими домовленостями застосовуючи заборонене озброєння по позиціях Збройних сил України, а також по важливих об’єктах інфраструктури, ще й свідомо відкривають вогонь по населених пунктах і мирних жителях, порушуючи цим міжнародне гуманітарне право», — повідомили в СММ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply