Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Надія Савченко впізнала свого викрадача

Автор:

|

Листопад 06, 2014

|

Рубрика:

Надія Савченко впізнала свого викрадача

Ігор Плотницький

Українська льотчиця Надія Савченко впізнала в Ігорі Плотницькому, так званому прем’єрові терористичної організації «Луганська народна республіка» (ЛНР), одного з тих людей, що викрали її з території України влітку цього року. Про це повідомив Микола Полозов, адвокат українки. За його словами, Надя вказала на свого кривдника, побачивши його по телебаченню. Саме під його керівництвом жінку передали працівникам Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ) на українсько-російському кордоні.

Після цього прокуратура Києва заявила про підозру двом викрадачам старшого лейтенанта Збройних сил України Надії Савченко — Ігорю Плотницькому та його соратнику Олександру Попову, громадянину РФ. «У ході досудового розслідування було встановлено, що підозрюваний 50-річний Плотницький на початку травня 2014 року за підтримки Валерія Болотова, екс-лідера ЛНР, створив і очолив незаконне збройне формування «Зоря». Згодом терориста оголосили «міністром оборони ЛНР», поінформували в прокуратурі.
17 червня п. Плотницький іПопов із групою бойовиків вчинили напад на військовослужбовців 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» Збройних сил України. «Під час протистояння терористам удалося захопити в полон старшого лейтенанта Надію Савченко. Злочинці вивезли її до Луганська й тримали в будівлі обласного військового комісаріату. Кілька днів вони допитували полонянку. Пізно ввечері 23 червня з озброєним супроводом у вантажному автомобілі «Газель» Надію Савченко вивезли з України», — ідеться в повідмленні.
Ігоря Плотницького й Олександра Попова звинувачують у скоєнні карних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через Державний кордон України) Кримінального кодексу України.
Микола Полозов також розповів, що українська льотчиця оскаржила судове рішення про продовження її арешту до 13 лютого 2015 року. «Намір російської влади порушити проти неї нову справу вона вважає тиском», — наголосив він.
Марк Фейгін, іще один адвокат української льотчиці, своєю чергою, зазначив, що стосовно його підзахисної вже проведено психіатричну експертизу й жінку визнано осудною. У цьому контексті правник припустив, що «потреба в ізоляції Савченко зникла, бо вибори минули».
«Це доводить лише те, що в стаціонарі не було необхідності», — переконаний адвокат. Він знову підкреслив, що «жодних доказів провини п. Савченко немає». «Їх слідство може лише сфабрикувати. Так само як і її «перехід кордону», — додав п. Фейгін.
А 1 листопада в Москві активісти руху «Солідарність» провели антипутінський мітинґ під гаслом «Путін — хвороба, Майдан — ліки». Участь у пікеті взяло близько десятка осіб під прапорами Росії й України. Вони тримали плакати з написами: «SOS, російський фашизм», «Ні — війні з Україною», «Путін — наш геморой» і «Свободу Надії Савченко».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply