Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

На Донбасі застосовують російські керовані боєприпаси

Автор:

|

Березень 20, 2019

|

Рубрика:

На Донбасі застосовують російські керовані боєприпаси

У селищі Новолуганське, що на Світлодарській дузі, від російського керованого артилерійського боєприпасу «Краснополь» нещодавно постраждав приватний будинок. Його 70-річний власник Віктор Фролов вижив, але вважає, що снаряд був незвичайним. «Це якийсь снаряд не той. Я все бачив. Я був на війні. Але такого снаряда ще не бачив», — розповів пенсіонер.
У штабі операції Об’єднаних сил (ООС) підтвердили: у будинок на околиці Новолуганського влучив російський керований боєприпас «Краснополь». Вадим Скібіцький, речник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, сказав: «Провели аналіз саме цього боєприпасу, зібрали всі осколки. «Краснополь» має особливості: це і система наведення, бойова частина, стабілізаційна частина, ті ж самі хвостові наконечники, які дозволяють здійснювати коригування траєкторії польоту вже на підльоті до цілі». «За нашими оцінками, це справді було влучення в житловий будинок, але це була помилка операторів при наведенні цього високоточного снаряда», — сказав зазначив він.
У Головному управлінні розвідки України вважають, що вогонь вели з навчальною метою і помилка сталася через відсутність досвіду в екіпажу. «Відбувається навчання екіпажів, бойових розрахунків, офіцерів і навіть курсантів Збройних сил (ЗС) РФ на нашій території. Бойовому застосуванню цих боєприпасів в бойових умовах, — зазначив п. Скібіцький. — Ми фіксували прибуття не тільки курсантів, а й викладачів Санкт-Петербурзької артилерійської академії, інших інструкторів, які здійснюють підготовку військовослужбовців ЗС РФ на території Росії».
У штабі ООС заявляють про три підтверджені випадки використання боєприпасу «Краснополь» на Донбасі в 2018-2019 рр. Керований артилерійський снаряд має калібр 152 мм й вагу 50 кг. Осколково-фугасна бойова частина дозволяє вражати бронетехніку та укріплені військові об’єкти на відстані до 20 км. Наводиться боєприпас за допомогою лазерного променя, що входить до складу комплексу. «Цей далекомір є у складі штатних підрозділів регулярних ЗС РФ», — розповів Віктор Шидлюх, заступник начальника науково-дослідного управління Генерального штабу ЗС України.
Російські пропагандисти не раз демонстрували, як ЗС РФ використовують «Краснополь». Наприклад, торік під Санкт-Петербургом артилеристи вчилися стріляти керованим снарядом зі самохідних гаубиць «Мста-С». Росіяни стверджували, що аналогів розробки тульського конструкторського бюро в світі немає: мовляв, від запуску до цілі минає максимум 15 секунд, а за точність військові називають цей снаряд «скальпелем».
Такий боєприпас є на озброєнні трьох країн: РФ, Китаю й Індії. Російські військові не приховують, що використовують ці снаряди і поза територією РФ, зокрема, в Сирії.
В українські частини «Краснополь» не надходив, хоча його розробляли з кінця 1970-х. В Україні є власний керований 152-міліметровий снаряд «Квітник». Його прийняли на озброєння ЗСУ ще 2012 року, але, за інформацією «Укроборонпрому», до війська він так і не потрапив: не було замовлень.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply