Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 28, 2020

На Донбасі створюють «брудну бомбу»?

Автор:

|

Серпень 06, 2015

|

Рубрика:

На Донбасі створюють «брудну бомбу»?
Терористи ДНР

Терористи ДНР

Видання Newsweek і The Times повідомили, що бойовики терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР) розконсервували радіоактивні промислові відходи з бункера у Донецьку. За допомогою російських фахівців у галузі ядерної зброї бойовики начебто мають намір створити «брудну бомбу».
«Брудна бомба» є одним з варіантів радіологічної зброї. Вона складається з контейнера з радіоактивним ізотопом та заряду вибухової речовини. При підриві заряду контейнер із ізотопами руйнується й унаслідок ударної хвилі радіоактивна речовина розпорошується на великі площі.
Спецслужби західних країн не підтвердили, але й не спростували цю інформацію, а в російській державній корпорації «Росатом» заявили, що її співробітники не працювали з донецьким бункером. Однак п. Такер, автор статті в The Times зазначив, що в Російській Федерації (РФ) є низка приватних компаній, які можуть працювати з радіоактивними відходами.
В Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), яка здійснює моніторинг конфлікту на сході України, заявили, що вони знають про існування в Службі безпеки України (СБУ) досьє про «брудну бомбу». Максим Такер розповів, що ОБСЄ має намір доправити до Донецька «власного вченого-ядерника», котрий проінспектує бункер і скаже, чи з нього щось діставали.
Newsweek і The Times пишуть, що це питання піднімалося на липневих перемовинах контактної групи в Мінську (Білорусь). Йдеться про бункер, розташований у безпосередній близькості від лінії фронту. Його побудували 1961 року. До 1966-го туди звозили радіоактивні відходи радянських дослідних інститутів, лікарень і промисловості. Згодом бункер замурували.
До початку конфлікту відповідальність за безпеку об’єкту несло київське державне підприємство «Радон». Володимир Перевозник, головний інженер фірми, каже, що 1967 року дані про те, які саме радіоактивні відходи містяться в цьому бункері, зникли. За словами автора статті у The Times, там може міститися близько 11 т ядерних відходів.
2002-го Державний комітет ядерного регулювання України провів інспекцію бункера та виявив у ньому надзвичайно високий рівень радіації — до 725,2 беккерелів. З цього приводу Newsweek зазначає, що 2011 року уряд Японії оголосив активність у 200 беккерелів небезпечною для людського життя.
Кореспондент Newsweek показав отримане від СБУ досьє Едуарду Басуріну, так званому заступникові командувача корпусом «Міністерства оборони» ДНР. Журнал пише, що той назвав документи підробкою. Видання додає, що спочатку він заперечував сам факт існування бункера з ядерними відходами, проте згодом сказав, що «всі знають» про його існування.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply