Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

На Азарова подали до суду

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

На Азарова подали до суду

Житель Лисичанська Луганської області Віталій Шведов просить Вищий адміністративний суд України визнати призначення Миколи Азарова прем’єр-міністром незаконним, з огляду на незнання ним української мови. Про це повідомив сам п. Шведов, керівник лисичанської міської громадської організації «Фонд правової ініціативи», уточнивши, що подав свій позов 3 березня. Відповідь суду має надійти протягом 30 днів. «Згідно зі ст. 10 Конституції, кожен представник органів державної влади повинен володіти державною мовою, тобто українською. Пан Азаров порушує цей закон», — пояснив Віталій Шведов свої претензії.

У зв’язку із цим він просить суд визнати відповідне призначення президента України Віктора Януковича як подане з порушенням та без урахування невідповідності Миколи Азарова вимогам закону щодо Кабінету Міністрів у частині володіння державною мовою. Пан Шведов також пропонує скасувати постанову Верховної Ради № 1963 від 11.03.2010 року про призначення на посаду прем’єр-міністра п. Азарова.

Нагадаємо, що раніше Микола Азаров у інтерв’ю словацькому виданню SME заявив, що достатньою мірою володіє українською мовою: «Я достатньо володію українською мовою. Нею проводжу засідання уряду, офіційні зустрічі». При цьому прем’єр-міністр зауважив, що російською йому все ж легше спілкуватися.

Зазначимо, що з пре­м’єром не раз траплялися мовні конфузи. Річ у тому, що уродженець Калуги Микола Азаров почав вивчати державну мову України тільки після того, як обійняв нову посаду. Тому те, як він перекручує українські слова, у народі назвали «мовою Азарова». Зокрема, прем’єр є автором неологізму «кровосісі», який виник при перекладі з російської «кровососы». За його словами, «у країні сформувався цілий прошарок кровосісів бюджетних коштів». Між тим, сам п. Азаров упевнений, що незнання української мови не впливає на його рейтинґи. Судячи з усього, не надто турбується із цього приводу й глава держави: не так давно Віктор Янукович протягом десяти секунд намагався пригадати, як сказати українською слово «елка» (ялинка), але так і не спромігся на це.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply