Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 16, 2018

«Митна сотня» на українських кордонах

Автор:

|

Червень 16, 2016

|

Рубрика:

«Митна сотня» на українських кордонах
У таких промисловим способом виготовлених порожнинах контрабандисти ховають цигарки у призначеній для вивозу з України деревині

У таких промисловим способом виготовлених порожнинах контрабандисти ховають цигарки у призначеній для вивозу з України деревині

«До складу мобільних груп увійдуть представники Державної фіскальної служби (ДФС), Державної прикордонної служби та Національної поліції. Координацію їхньої роботи покладено на Міжвідомчий цільовий центр, що працюватиме при ДФС», — повідомила прес-служба уряду. Вказується, що мобільні групи отримають безперешкодний доступ до всіх зон митного контролю та транспортних пунктів перетину кордону.
Сам прем’єр-міністр ще раніше назвав ці мобільні групи «митною сотнею» і висловив сподівання, що вони наведуть лад на українських кордонах. Роботи в «сотників» — непочатий край.
Ще торік народний депутат Мустафа Найєм після повернення зі Закарпаття оприлюднив шокуючі подробиці. «Основна стаття контрабанди — сигарети. Якщо порівняти обсяг цигарок, які бере на себе Закарпатська область, то вийде, що кожна дитина там курить», — заявив депутат. За його словами, є люди, котрі щодня проносять пакунки з тютюном, гроші вони отримують залежно від того, скільки кілометрів пройшли. За словами п. Найєма, за кожен кілометр платять 100 USD. Водночас «навар» із кожної фури з цигарками становить до 1 млн EUR!
До Європи везуть цигарки або українського, або білоруського виробництва. Останні, в основному, марки «Фест» виробництва фабрики «Гроднотабак», які завозять в Україну без сплати акцизів.
За оцінками Європейської комісії, країни Єврпейського Союзу щорічно втрачають близько 10 млрд EUR податкових надходжень через контрабанду сигарет. «Сто тисяч сигарет у Білорусі коштують 30 тис. EUR, у Польщі — вже 100 тис. EUR, доїде до Німеччини — 250 тис. EUR, а якщо доїде до Британії — вартість товару зросте до півмільйона євро», — подає числа Остін Роун, експерт Європейської організації протидії шахрайству.
До слова, українські сигарети в Європі цінуються вище за білоруські. Ще 15 років тому на українських тютюнових фабриках встановили сучасне імпортне обладнання. Заводи виготовляють більше сигарет, ніж зазначено в податкових деклараціях, а надлишок продають гуртовикам, котрі везуть товар у Європу. До речі, деякі українські фабрики мають обладнання, що дозволяє виготовляти вже повністю готовий контрабандний товар із європейськими упаковками і навіть акцизними марками. Свого часу найбільше тютюнове виробництво «під Європу» було в окупованому зараз Донецьку — фабрика «Хамадей». Утаємничені люди пояснюють, що снаряди туди чомусь не падали, тож виробництво залишилося, і фури з готовими до контрабанди цигарками женуть через лінію розмежування українських військ і сепаратистів. Причому зиск із цього мають як польові командири терористів, так і високопосадовці в Києві.
Із огляду на те, що контрабанда в сучасній Україні — не просто бізнес, а ціла система, в якій беруть участь майже всі, хто працює на кордоні, сподівання на ефективність «митної сотні», чесно кажучи, — невеликі. Суми тут крутяться просто шалені. Водночас, згідно з проектом постанови уряду, заробітна платня керівника Міжвідомчого цільового центру боротби з корупцією становитиме 50 тис. грн (приблизно 2 тис. USD), старшого мобільної групи — 40 тис. грн, оперативників — 30 тис. грн. Для реалій сучасної України — нібито величезні гроші, для контрабандистів — одна вдало провезена через кордон машина з цигарками.
Також не варто забувати, що на кордоні служать досвідчені люди. «Ніхто з митників не буде «бруднити руки» і брати гроші у водія, котрий перевозить контрабанду. Навколо — безліч відеокамер. Схеми — набагато складніші: для передачі грошей є спеціальний посередник, котрий бере їх у водія і передає митнику в безпечному місці», — розповідав свого часу інтернет-ресурсу segodnya.ua колишній митник Євген.
З іншого боку — бажання п. Гройсмана побороти контрабанду очевидно заслуговує на схвалення. Ще одна точка зору — можливо, варто згадати інціативу його попередника Арсенія Яценюка, котрий мав намір передати Закарпатську, Львівську, Волинську та Чернівецьку митниці в управління приватній британській компанії. Бізнесмени (на відміну від чиновників) хабарів не беруть. Вони налагоджують роботу таким чином, щоб і самим заробити, і замовника (в нашому випадку — державу Україна) в дурні не пошити.

Ігор Берчак

Хроніка української контрабанди — червень-2016: 
1 червня
У Сумській області поліціянти зупинили вантажний Volvo, який рухався з пункту пропуску через державний кордон України з Російською Федерацією (РФ) «Бачівськ». За словами чоловіка, у вантажівці було 20 т офісного паперу. При перевірці багажу було виявлено велику кількість хутряних виробів: дублянок, жіночих шуб, шапок із російським і турецьким маркуванням. Вартість ввезеної з РФ контрабанди становить понад 1 млн USD.

4 червня
На пункті пропуску «Шегині» (Львівська область) працівники митниці виявили близько 20 тис. запліднених ікринок форелі для риборозведення. Такий товар є обмеженим для ввезення в Україну на підставі закону «Про ветеринарну медицину». Загальна вартість запліднених ікринок становила майже 7 тис. EUR.

4 червня
У пункті пропуску «Краковець» на Львівщині працівники митниці у взаємодії з прикордонниками запобігли спробі вивезти з України контрабанду бурштину. Партія ніби й невелика — лише 4 кг, однак там були два велетенські шматки коштовного каменю розміром з невеликий кавун. Бурштин таких розмірів на кордоні затримали вперше. Його приблизна вартість становить 5 млн. грн. До речі найбільшу цьогорічну партію бурштину виявили на кордоні 29 травня ц. р. також на Львівщині — в пункті пропуску «Рава-Руська» — 45 кг вартістю близько 1 млн грн. Натомість абсолютний бурштиновий рекорд встановили польські митники, які в березні ц. р. виявили у вантажівці, що прямувала з України (і спокійно пройшла українські митницю), 1,5 т (!) контрабандного бурштину загальною вартістю 24 млн. PLN.

5 червня
У пункті пропуску «Устилуг» прикордонники Львівського загону та представники фіскальної служби вилучили у 37-річного громадянина Польщі 1 тис. пачок контрабандних сигарет семи різних торгових марок, які він намагався вивезти з України.

5 червня
На посту «Нижні ворота», що в Закарпатській області, під час огляду автомобіля, що, за документами, перевозив з Києва до Словаччини вантаж мінеральної вати, було виявлено близько 1 тис. пакунків сигарет.

7 червня
Минуло лише два дні й на тих самих «Нижніх воротах» зупинили іншу фуру, що перевозила до Європи теплоізоляційні плити з мінеральної вати. Результат — 1,3 тис. великих пачок із цигарками на суму 250 тис. USD.

7 червня
Співробітники Служби безпеки України (СБУ) спільно з прикордонниками виявили у Вінницькій області трубогін, прокладений дном річки Дністер для перекачування контрабандного спирту з Молдови. «Вихід труби був розміщений на території приватного домоволодіння. Контрабандисти не встигли розпочати поставку спирту в Україну», — повідомили в прес-службі СБУ.

11 червня
У ході комісійної перевірки 169 залізничних вагонів, завантажених деревиною, на прикордонних станціях «Чоп» і «Батьово», були виявлені численні порушення та ознаки контрабанди. Зокрема, у багатьох вагонах замість паливної деревини (тобто, дров), як це було вказано в документах, виявлена ??ділова деревина. Також зафіксовані розбіжності між декларованим в документах і реальним вантажем, які іноді становили 7-10 т. Оскільки вагони простояли на станціях доволі довго, митники припускають, що зловмисники, знаючи про перевірку, встигли завчасно вивезти ділову деревину. Крім того багато колод мають тільки кору і невеликий шар деревини, а порожнина вийнята промисловим способом під сховки для контрабанди тютюнових виробів.

13 червня
Невідомі особи під’їхали автомобілем до дільничного інспектора  відділу прикордонної служби «Богдан» Мукачівського загону на Закарпатті та, нічого не пояснюючи, вистрелили із травматичної зброї, поранивши одного військовослужбовця в ногу. Прикордонники пов’язують напад із їхньою боротьбою з контрабандою.

14 червня
СБУ перекрила канал контрабандного постачання в Україну наркотичного засобу «екстезі». «Організатором каналу виявився студент із Кривого Рогу, котрий отримував наркотики з-за кордону поштою. Як контейнери використовувалися дитячі іграшки», — повідомила прес-служба СБУ. «Екстезі» реалізовувався в Київській, Одеській та Дніпропетровській областях.

14 червня
У Волинській області силовики вилучили літак АН-2, на якому контрабандисти перевозили товари в Польщу. В кабіні виявили мапи та документи з інформацією про коридор перельотів через кордон, точки зльоту-посадки та вивантаження товарів. Контрабандисти переправляли до Європи бурштин, сигарети та зброю.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...