Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 9, 2020

Луценко позивається із Пшонкою

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Луценко позивається із Пшонкою

Юрій Луценко подав до суду США на ген­прокуратура України та кількох його підлеглих. У позові, спрямованому до Федерального суду округу Колумбія, екс-міністр внутрішніх справ вимагає визнати його карне переслідування незаконним і політично мотивованим, а також стягнути компенсацію за завдану йому моральну шкоду. Сума компенсації в заяві не уточнюється. На обґрунтування підсудності справи американському суду позивач наводить закон про правопорушення щодо іноземних громадян, що дозволяє розглядати в США порушення прав людини за кордоном.

Юрій Луценко звинувачує відповідачів у порушенні його права на недоторканність особи шляхом незаконного арешту й необґрунтовано тривалого утримання під вартою. Він також стверджує, що там принижували його гідність. Як уважають представники пана Луценка, з ним поводяться, як із найнебезпечнішим злочинцем, хоча інкриміновані йому діяння мають ненасильницький характер. «Луценка утримують у варварських, жорстоких, нелюдських або принизливих умовах. Відповідальних за це слід було би віддати під суд, навіть якщо б у цій клітці сиділа тварина, а не людина», — заявили адвокати. Відповідачами за позовом, крім Віктора Пшонки, виступають його перший заступник Ренат Кузьмін, а також працівники Генпрокуратури Сергій Войченко й Антон Зінченко.

Народні депутати Володимир Ар’єв, Андрій Павловський і Юрій Гримчак вручили позовні заяви до суду Вікторові Пшонці та Ренату Кузьміну, а також Антону Зінченку, прокуророві у справі Юрія Луценка. «Кузьміну й Пшонці віддали повістки й зафіксували це на відео. Американському суду підпис не потрібен — досить відеофіксації. Процес пішов», — наголосив Сергій Луценко, брат Юрія Луценка.

«Про позов Юрія Луценка в американському суді офіційно повідомлено генерального прокурора Віктора Пшонку, його першого заступника Рената Кузьміна та прокурора Зінченка. Це зафіксовано, й американському суду буде надано докази, що ці люди безпосередньо проінформовані про існування цього позову. Тепер суто від тих людей залежить, будуть вони займатися забезпеченням свого захисту чи не будуть. Це вже — їхня справа. Факт у тому, що їх проінформовано про існування цього суду», — підкреслив народний депутат Андрій Павловський.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply