Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Лугандонська резервація

Автор:

|

Листопад 06, 2014

|

Рубрика:

Лугандонська резервація

Скринька для "голосування"

В окупованих російськими диверсантами та їхніми місцевими колаборантами районах ЛУГАНської та ДОНецької областей відбувся фарс, який бандити назвали «виборами».

Наруга над волевиявленням
2 листопада російські окупанти та їхні тамтешні посіпаки здійснили на захоплених ними цьогоріч і проголошених Донецькою та Луганською «народними республіками» (ДНР і ЛНР, відповідно) теренах Донбасу абсолютно недолугу спробу легітимізувати ці терористичні угруповання, гучно назвавши її «виборами».
Однак ті, кого бойовики змусили до участі в голосуванні, погрожуючи зброєю, чи заманили на «виборчі» дільниці продажем за низькими цінами продуктів, яких уже немає в крамницях Донбасу, самі й засвідчили, що насправді минулої неділі терористи влаштували наругу над народним волевиявленням. Так, на одному з відеозаписів із виборчих дільниць Донецька чітко видно, як озброєний бойовик перевіряє «правильність» заповнення бюлетеня в кожного виборця, перед тим як той опустить його в урну для голосування.
Маркіян Лубківський, радник голови Служби безпеки України (СБУ), повідомив, що одна його знайома вирішила дізнатися, як працює «електронна система голосування», і проголосувала віддалено як… корівка Масленкова Буренка Теленковна! І система не лише прийняла її вигадані дані, але й дала можливість проголосувати.
Крім того працівники СБУ перехопили розмову куратора й керівника ДНР щодо підрахунку явки та результатів псевдо-виборів, а також телефонні перемовини Олега Фролова, кандидата в депутати «парламенту» ДНР, котрий розповів Леонідові Баранову, колишньому «міністру безпеки» ДНР, що результати виборів відомі заздалегідь: за вказівкою кураторів із Москви явка повинна скласти 54 %, а «Донецька республіка» має отримати 82 % голосів.
Натомість, Ірина Бекешкіна, директор фонду «Демократичні ініціативи», запевняє, що голосування на Донбасі пройшло з порушенням усіх міжнародних виборчих стандартів: свободи, прозорості та відкритості. «Найперше — на виборах не використовували списків виборців, що не дає змоги визначити явку. Суто технологічно неможливо підрахувати явку виборців. Для її встановлення в усьому світі створюються реєстри виборців, це — ключове питання на виборах», — конкретизувала вона.
Але оскільки реєстру виборців у терористів не було, то, за словами експерта, «судити про те, скільки реально людей голосувало, — неможливо». Ірина Бекешкіна додала, що відсутність списків виборців також дозволяла людям голосувати на різних дільницях необмежену кількість разів, і нагадала: «Нещодавно проводили дослідження на Донбасі щодо майбутнього краю, і тільки 30 % мешканців ДНР висловилося за федерацію, інші — за цілісність України».

Заспівали зовсім іншої…
Однак російські диверсанти та їхні колаборанти вдалися до фальсифікацій навіть попри те, що керівники не тільки України, а й США та Європейського Союзу застерегли, що не визнають результатів цієї пародії на волевиявлення. А міністерство закордонних справ Російської Федерації (РФ) уже заявило: «Москва визнає вибори на південному сході України за такі, що відбулися. Росія поважає волевиявлення жителів південного сходу України. З урахуванням результатів виборів РФ вважає за необхідне зробити активні кроки в налагодженні діалогу між Києвом і південним сходом у руслі Мінських домовленостей».
Однак у дев’ятому пункті мирного «Мінського протоколу», підписаного представниками Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), України, РФ, ЛНР і ДНР ідеться геть про інше — про дочасні вибори в органи місцевого самоврядування, проведені згідно зі законом України про тимчасовий порядок самоврядування окремих районів Луганської та Донецької областей, які мали відбутися 7 грудня.
А 3 листопада Ігор Плотницький, «новообраний» очільник ЛНР, заявив, що «входження Донбасу до складу Росії — питання часу». Ба більше, він ще й погрожував, що «з’являться нові республіки».
Але після того, як Петро Порошенко анонсував скасування закону про місцеве самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини, ватажки терористів заспівали зовсім іншої пісні. У заяві, яку підписали «перший заступник голови уряду ДНР» Андрій Пургін і «голова Верховної ради ЛНР» Олексій Карякін, вони «гарантували, що якщо Київ проявить розсудливість», то обрані 2 листопада «керівники республік» продовжать «діалог».
«Ми готові постачати українським регіонам вугілля для нормального проходження опалювального сезону. Нам необхідна співпраця у сфері поставок електроенергії, сільгосппродукції, транспорту, зв’язку, експортно-орієнтованих виробництв. Наша економіка залишиться в зоні гривні, якщо Київ припинить фінансову блокаду. І звісно, ми ладні робити все для підтримки миру», — також стверджувалося у заяві.
.
Крок до ескалації
Що ж змусило бандитів так різко змінити тональність своїх заяв? Вочевидь, відповідь на це запитання — у заклику авторів згаданої вище заяви визнати «дієвим законодавчим актом особливий статус Донбасу». Та оскільки це передбачає проведення дочасних виборів у органи місцевого самоврядування згідно зі законами України, то виникає наступне запитання: навіщо терористи вдалися 2 листопада до пародії на волевиявлення?
Цілком можливо, що тим Путін намагався домогтися одразу кількох результатів. По-перше, продемонструвати громадянам своєї країни, що на Донбасі нібито справді підтримують російських диверсантів. По-друге — спровокувати українську владу віддати наказ продовжити Антитерористичну операцію, щоби зовсім знекровити українське військо ударами російської армії.
Олексій Мельник, експерт із безпеки аналітичного Центру імені Олександра Разумкова, назвав події 2 листопада на Донбасі кроком до поглиблення конфлікту на сході України та висловив застереження, що «новообранці» запросять російських миротворців або ж звернуться до РФ із проханням про військову допомогу. «Росія вкотре дуже вдало застосувала демократичні інструменти для власної абсолютно антидемократичної мети. Псевдовибори на окупованих територіях — це модернізований варіант кримського «референдуму», — зазначив він. – Ці «вибори» є передумовою для ескалації конфлікту. Бо вони дозволяють російському керівництву підвести під це певну псевдолегітимну базу».

Ігор Голод

До слова
За «виборами» в ДНР наглядали представники Асоціації з безпеки та співпраці в Європі (АБСЄ). А тим часом російська агенція РІА «Новости» поширила новину про нібито спостерігачів ОБСЄ, котрі «оглянули дільниці» псевдовиборів у Донецьку й навіть проілюструвала новину фотографією. Однак в ОБСЄ заявили, що представлені «спостерігачі» — не з їхньої місії. Насправді за цими «виборами» наглядали праворадикальні політики Алесандро Мусоліно (Італія) й Евальд Штадлер (Австрія), котрі виконували таку ж роль на «референдумі» у Криму. Вони й створили організацію – клон ОБСЄ, абревіатура якої відрізняється лише однією літерою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply