Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Лозинський недовго погуляв на волі

Автор:

|

Червень 19, 2014

|

Рубрика:

Лозинський недовго погуляв на волі
Віктор Лозинський

Віктор Лозинський

Колишній народний депутат України Віктор Лозинський, засуджений за вбивство людини, 11 червня рішенням Бориспільського суду був звільнений із місця позбавлення волі. «Деякі діячі повідомляють про причетність Державної пенітенціарної служби (ДПТС) до звільнення Лозинського від відбування покарання. Нагадую цим діячам, що служба виконує рішення суддів, а не дає їм оцінку. Про звільнення цього засудженого повідомляю, що в основу рішення суду лягли висновки лікарів і експертів, яких залучив до справи суддя. Висновки медичної комісії пенітенціарної служби, які надавалися суду раніше, не містили даних, що давали б суду змогу звільнити засудженого від відбування покарання. Оцінку стану здоров’я робили лікарі, котрі не мають жодного стосунку до пенітенціарної службі. Сторону державного обвинувачення в суді підтримував прокурор», — розповів Сергій Старенький, голова Державної пенітенціарної служби України.

Нагадаємо, що у березні 2013-го Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і карних справ зменшив термін покарання колишньому екс-депутату від Блоку Юлії Тимошенко до десяти років. Як писав «Міст», 20 квітня 2011-го Дніпровський районний суд Києва засудив Лозинського до 15 років позбавлення волі за вбивство громадянина Валерія Олійника в мисливських угіддях у Голованівському районі Кіровоградської області 16 червня 2009-го.
Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, негайно відреагував на звільнення вбивці. Він зажадав від Генеральної прокуратури України (ГПУ) терміново вжити заходів щодо оскарження рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області, який звільнив від відбування покарання засудженого за вбивство. «Також слід притягнути до відповідальності всіх осіб, унаслідок дій або бездіяльності яких стало можливим це неправомірне рішення», — додав очільник уряду.
Прокуратура Київської області внесла апеляційну скаргу на постанову Бориспільського міськрайонного суду про звільнення від покарання засудженого за вбивство колишнього народного депутата за станом здоров’я. Також судом було задоволено клопотання прокуратури про виклик до суду експертів, котрі могли би надати додаткові пояснення про стан здоров’я Лозинського й можливість його лікування в колонії.
«Крім того, прокуратура вважає, що виправний заклад незаконно випустив засудженого, оскільки державним обвинуваченням у визначені законом терміни внесено апеляцію, а потім рішення суду не набуло чинності», — зазначають у прокуратурі.
Прокуратурою області було розпочато карне провадження щодо посадових осіб Бориспільської виправної колонії за службову недбалість. А вже 12 червня Арсен Аваков, міністра внутрішніх справ, поінформував, що правоохоронці затримали екс-нардепа Віктора Лозинського.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply