Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Кримських татар витісняють

Автор:

|

Грудень 04, 2014

|

Рубрика:

Кримських татар витісняють

Мустафа Джемільов

Політика окупантів Криму зараз спрямована на примусову депортацію корінного населення та звичайних кримчан. Про це розповів Мустафа Джемільов, лідер кримських татар, у Києві під час зустрічі з жителями столиці.

«Кримські татари не будуть служити Росії. Хоча, звісно, я не можу сказати за всіх. Зараз там – така ситуація, що ходять і роздають повістки в армію, а за відмову від служби загрожує карна відповідальність. Тож можна сказати, що таким чином кримчан штовхають до примусової депортації. Росія буде форсувати ситуацію з армією, тому можна очікувати нового напливу переселенців на материкову територію», — зазначив він.
Також, за словами очільника кримськотатарського народу, зараз участь в Антитерористичній операції бере близько 450 кримських татар у складі різних військових формувань на боці України. «Це — загальна кількість за різними батальйонами й утвореннями. Здається спочатку, що це — мале число, але якщо врахувати, що кримські татари становлять 0,6 % усього населення України, то це — багато. Ну, і якщо вважати, що загалом у конфлікті задіяно близько 50 тис. осіб», — зазначив п. Джемільов.
18 тис. людей уже виїхало з території Криму, понад половину з них — кримські татари. «Ці люди виїхали, в основному, у далекі області. Нам би хотілося, щоби кримчани переїздили більше до областей, що межують із Кримом, що близькі до нього. Тоді їм було би простіше повернутися назад. Житло для переселенців, котрі живуть зараз на неокупованих територіях, має бути не тимчасовим, як намети чи щось інше, а постійним і повноцінним. Аби потім, коли кримчани повернуться до Криму, вони змогли продати житло тут і купити щось там», — переконаний моральний авторитет.
Для кримчан необхідно створити окремий канал, аби вільно поширювати правдиву інформацію. «Канал треба створити, хоча це — недешево. Зараз російське телебачення зомбує людям мізки. Якщо буде команда, можна збиратися та працювати, скільки вистачить сил. Також ми вважаємо, що першочергово потрібно сформувати власну інформаційну службу. Плануємо на платній основі залучати журналістів, юристів, аби тема Криму не сходила зі сторінок української та світової преси, щоб її обговорювали. А обговорювати там є що», — зазначив лідер кримських татар.
Кримський півострів буде звільнено від російської окупації, це – лише питання часу. «Мене часто просять назвати дату, рік. Я не можу цього знати. Ну, раптом я скажу, що через рік, а насправді – за кілька місяців? Хто я буду після цього? Без сумніву, Крим обов’язково буде звільнений. Якщо зараз, у ХХІ ст., заплющити очі на такий бандитизм, ситуація лише погіршуватиметься», — каже Мустафа Джемільов.
На його думку, основний метод досягнення мети — посилення санкцій проти Росії. «Я розмовляв про це з Анґелою Меркель. Вона запевнила мене, що санкцій не послаблюватимуть, доки окуповані території повністю не буде звільнено. Звісно, є країни, які заробляють на цій ситуації, і це ослаблює їх. Але загалом, гадаю, якщо так триватиме далі, то десь півтора року вистачить, аби Росія перестала вдавати наддержаву», — упевнений чоловік.
У Криму розгортається тотальний наступ на кримських татар із метою їх фізичного витіснення за межі півострова. Про це йдеться у зверненні Рефата Чубарова, голови Меджлісу кримськотатарського народу у зв’язку з Днем прав людини, який у світі відзначатимуть 10 грудня. «Окупація Криму Російською Федерацією принесла на кримську землю страшні соціальні явища, що кваліфікуються міжнародним правом як злочини проти людяності: викрадення й убивства людей, масові та незаконні обшуки, арешти, судові переслідування та репресії за національною, релігійною та політично. ознаками. Стосовно корінного кримськотатарського народу окупаційна влада розпочала тотальний наступ із метою його фізичного витіснення за межі своєї Батьківщини», — зазначив п. Чубаров. Він стверджує, що початком реалізації такої політики стала заборона Росією на в’їзд до Криму лідерові кримськотатарського народу Мустафі Джемільові й керівнику Меджлісу та його раднику Ісмету Юкселу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply