Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Криміногенна ситуація загострюється

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

Криміногенна ситуація загострюється

Юрій Луценко

На засіданні комітету Верховної Ради України (ВРУ) зі законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів Юрій Луценко, народний депутат і лідер фракції Блоку Петра Порошенка (БПП) запропонував зосередитись на вирішенні комплексу законодавчих змін щодо діяльності Міністерства внутрішніх справ (МВС) і Генеральної прокуратури (ГПУ) України.
«За домовленістю з погоджувальною радою коаліції ці питання мають бути розглянуті комплексно, взаємопов’язано, аби суспільство отримало нову архітектуру правоохоронних органів», — заявив політик.
Пояснюючи нагальність ухвалення нового законодавства щодо МВС і ГПУ, п. Луценко зазначив, що держава має потребу в забезпеченні нової якості діяльності правоохоронних органів, в т. ч., і через загострення криміногенної ситуації в державі. «Кожен, хто знайомий із статистикою злочинності за поточний рік, бачить, як на наших очах в усіх областях створюються новітні організовані злочинні групи (ОЗГ) — добре озброєні, дехто з їх учасників пройшов війну, дехто прийшов із криміналу. Тож або ми зараз створимо централізований орган, який наведе лад і відновить державну монополію на застосування сили, або ці ОЗГ зростуться зі судами та правоохоронцями», — застеріг лідер парламентської фракції БПП.
Юрій Луценко також заявив, що робоча група, створена за розпорядженням голови ВРУ, взяла собі за мету надати органам місцевого самоврядування можливість створювати місцеві органи муніципальної варти. «Вони в жодному разі не дублюватимуть функцій поліції, проте матимуть механізм справляння адміністративних штрафів за неправильні парковки, незаконно встановлені малі архітектурні форми, припинення незаконних забудов та з інших питань. З одного боку, це розвантажить нову Національну поліцію від дріб’язкових функцій, а з іншого — новостворені підрозділи займатимуться питаннями, що належать до відання наповнення місцевих бюджетів», — пояснив він.
Політик зазначив, що підрозділи муніципальної варти, згідно з внесеним законопроектом, створюватимуться за наявності у місцевих бюджетах коштів на їх утримання. «Окремо наголосив би на тому, що працівники такої варти мали би законні підстави посилювати патрулі у разі необхідності на тій чи іншій території», — уточнив п. Луценко.
І 21 травня ц. р. ВРУ прийняла в першому читанні законопроект «Про Державне бюро розслідувань» (ДБР) — аналог до американського ФБР. За нього проголосували 247 народних депутатів. Законопроект визначає правові основи організації та діяльність ДБР, основним завданням якого є запобігання та протидія злочинів як найнебезпечніших карних правопорушень. Питання діяльності функціонування бюро в Кабінеті Міністрів представлятиме його директор.
Законопроект передбачає, що ДБР є центральним органом виконавчої влади, який здійснює правоохоронну діяльність із метою попередження, виявлення, припинення та розкриття злочинів, які належать до його компетенції. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, документ був підготовлений з метою реалізації прикінцевих і перехідних положень Кримінально-процесуального кодексу України, за якими, окремі норми Кримінально-процесуального кодексу України набувають чинності з дня створення Державного бюро розслідувань і встановлення організаційно-правових основ діяльності ДБР.
Також у першому читанні депутати схвалили законопроекти про національну поліцію, муніципальну варту, прокуратуру, органи внутрішніх справ та безпеку дорожнього руху. Найбільше депутатам сподобався закон про національну поліцію. У ньому міністр внутрішніх справ стає політичною постаттю. Керуватиме правоохоронцями після призначення урядом начальник національної поліції, котрий сам посилає керівників у регіони. При цьому громадськість і місцеві ради отримують важелі контролю за поліцією. Призначатимуть усіх без винятку поліцейських лише через конкурс.
«Визначено процедуру ухвалення органами місцевого самоврядування процедури недовіри керівникам територіальних органів підрозділів національної поліції. Будуть прописані всі поліцейські заходи, включаючи методи примусу та використання спеціальних заходів, встановлюються чіткі рамки повноважень», — повідомив із парламентської трибуни Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ.
Разом із цим законом депутати підтримали також у першому читанні проект авторства спікера Володимира Гройсмана про муніципальну варту. Ця служба не матиме зброї й буде підзвітна лише місцевій владі. Вона має стежити за паркуванням, охороною муніципальних приміщень, штрафуватиме за сміття на вулицях тощо.

Євген Клен

До слова
Із понад 33 тис. претендентів до нової патрульної служби Головного управління МВС України в Києві відібрали 1,5 тис. осіб. Нові патрульні подолали кілька етапів відбору: комп’ютерне тестування на загальний рівень обізнаності, медичну комісію, здали екзамен на фізичну підготовку, психологічні тести, а також пройшли співбесіду. Зараз обрані в підсумку конкурсу люди завершують двомісячне навчання, а вже з середини червня почнуть виконувати свої обов’язки. Створення нового підрозділу поліції у рамках реформування МВС викликало неабиякий ажіотаж не лише у столиці, де на одне місце патрульного претендувало близько 20 осіб, а й у Львові. Тут служити в поліції зголосилось понад 8 тис. громадян. На службу ж зарахують лише 800 молодих людей. Майже третина претендентів у Львові — жінки. Прийом заяв завершився також в Одесі та Харкові. В Одесі зареєстрували трохи більше за 4 тис. охочих, у Харкові — 3 тис. Нова поліція буде забезпечена спеціально обладнаними японськими авто та планшетами. Патрульні матимуть нову форму американського зразка й українську зброю, а ще — заробітну плату 8-10 тис. грн. щомісяця. У реалізації реформи Україні допомагають США, Канада та Європейський Союз.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply