Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 3, 2020

Кремлю закортіло ще й «Рівненської республіки»

Автор:

|

Травень 18, 2017

|

Рубрика:

Кремлю закортіло ще й «Рівненської республіки»

Микола Азаров

Кремль намагається спіймати «рибку» в будь-якій «каламуті».

«Задіяли цілу купу»
Василь Грицак, голова Служби безпеки України (СБУ) розповів 15 травня на брифінгу про ще одну спробу російських спецслужб відколоти від України шматок її території. Тепер, вони, за його словами, «просувають ідею створення так званої Рівненської народної республіки».
Утім, керівництво Російської Федерації (РФ) зичить таке навіть Сполученим Штатам Приміром, 21 грудня 2016 року в Москві дозволили відкрити в науково-дослідному центрі «посольство» «Незалежної каліфорнійської республіки».
Під час церемонії його відкриття Луї Марінеллі, лідер каліфорнійських сепаратистів анонсував проведення 2019-го референдум про незалежність американського штату. А наприкінці вересня на міжнародній конференції сепаратистів «Діалог націй. Право народів на самовизначення і будівництво багатополярного світу» в Москві її учасники обговорювали «потенційну незалежність» не лише Каліфорнії, але й Техасу.
Тому громадянам США цікаво буде дізнатися про «кухню», на якій «печуть» москвичі «незалежні республіки». Зокрема, голова СБУ повідомив: «Спецслужби РФ проводять щільний моніторинг наших загальнодержавних і реґіональних проблем, які потім використовуються як основа для проведення акцій, спрямованих на дестабілізацію обстановки. Наступною темою, на якій вирішили зіграти наші візаві, стала так звана бурштинова тематика».
Бо керівник української спецслужби запевнив, що блокування будівлі Рівненської обласної державної адміністрації в Рівному під гаслами боротьби з бурштиновою мафією, яке відбулося 10 травня, ініціював, за словами п. Грицака, «Микола Дульський, ватажок радикальної організації «Наждак», котрий переховується у Росії та співпрацює зі спецслужбами РФ». Саме за його вказівкою, як розповів очільник СБУ, «здійснили спробу зібрати масовку для блокування» — «задіяли цілу купу студентів та рівненських професійно-технічних училищ».
«До фінансування «протестної акції» долучився базований у Москві так званий комітет порятунку України на чолі з екс-прем’єром Азаровим (котрий утік від відповідальності за скоєне ним до тієї ж Росії. — Ред.), — розповів також генерал. — Зокрема, через кур’єра Дульський передав для організаторів цієї акції 4 тис. USD. Крім цього, за участь у цій акції студенти отримали по 200 грн».

«Заблоковано до початку»
Голова СБУ також поінформував: «Протестну» акцію було заблоковано до початку проведення. Співробітники Служби безпеки затримали одного місцевого мешканця та двох приїжджих організаторів з Києва. Вони підтвердили, що зловмисниками є особи, котрі на сьогодні переховуються саме на території РФ. Тобто, організатори — з Москви, а саме — Микола Дульський і «комітет порятунку України».
Працівники СБУ вилучили у блокувальників будівлі облдержадміністрації транспаранти з написами «Рівненська народна республіка», «Боротьба з бурштиновою мафією» й «Бурштин — надбання Рівненської народної республіки», на якому зображений двоголовий орел — державний герб РФ. А в результаті обшуків на квартирах організаторів блокування — засоби зв’язку, листування між собою й їхніми кураторами з Москви і навіть боєприпаси.
Свою чергою, рівненські засоби масової інформації розповіли, що ці транспаранти не дозволили розгорнути 10 травня громадські активісти-патріоти та поліція. Вони також не допустили до будівлі облдержадміністрації її блокувальників. А журналісти «Радіо Трек» полічили, що 10 травня біля обласної адміністрації зібралися близько 100 осіб. Переважно студенти, котрі відмовлялися балакати зі журналістами і не могли назвати причини, з якою прийшли під стіни адміністрації.
Своєю чергою, в прокуратурі Рівненської області повідомили: «І хоча «псевдоакцію» було одразу припинено правоохоронцями спільно з місцевими активістами, цю подію того ж дня використала низка російських засобів масової інформації для формування у громадян негативної думки та ставлення до України, зокрема до її державних структур (приміром під заголовками «Неонацисты устроили драку с копателями янтаря в Ровно»)».
Відтак, слідчі поліції відкрили стосовно організаторів цієї акції — уже згадуваного лідері радикальної організації «Наждак» Миколу Дульського та затриманого 10 травня під стінами обласної державної адміністрації киянина Юрія Клейноса — карне провадження за частиною 2 статті 110 Кримінально-процесуального кодексу, в якій мовиться про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. До слова, п. Клейноса вже помічали на сумнівних заходах у столиці — «голодних бунтах» і пікетуванні будівлі Національного антикорупційного бюро України та приймальні Кабінету Міністрів.
Голова СБУ також повідомив на брифінгу, що на тіньовому ринку вербувальників для участі в акціях протесту в Україні «діють 40 організаторів», однак вісьмох із них уже було затримано і їм пред’явлено звинувачення. За словами п. Грицака, тільки в Києві частково ідентифіковано 5 тис. осіб, котрі беруть участь у акціях протесту, проплачених Москвою.

«Це такий самий «ДНР»
А 28 квітня в прес-центрі СБУ повідомили, що її оперативники затримали двох проросійських інтернет-агітаторів у Львівській і Рівненській областях, котрі за вказівкою їхніх кураторів із Москви адміністрували та наповнювали у соціальних мережах антиукраїнські сторінки «Антимайдан Львів», «Львівська народна республіка» й «Рівненська народна республіка», розміщували в Інтернеті матеріали, які дискредитують українські державу й армію, пропагували нав’язані з Росії ідеї федералізації країни.
Під час обшуків в їхніх помешканнях виявили комп’ютерну техніку з доказами отримання агітаторами вказівок із РФ і розміщення в Інтернеті антиукраїнських матеріалів, відтак, і стосовно них відкрили карне провадження «за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України».
Попри це, правозахисник Гліб Олійник не виключає, що, за його словами, «бурштинові війни» на Рівненщині можуть призвести до створення так званої Поліської народної республіки. «Як тільки на Рівненщині закінчується бурштин, а його обіг за рік складає близько 1,5 млрд USD, то люди залишаються без роботи, — пояснив він. — Тобто, влада зробила усе, аби люди були залежними від бурштину. Відтак, як тільки його видобуток припиняється, люди стають нікому непотрібними. Це класичний приклад того, як може створитися якесь сепаратистське кубло».
За словами правозахисника, «на півночі України зараз не існує політиків», натомість «діє «бурштинова влада», яка окупувала дані території». «Зовсім нещодавно там відбулася акція під патронатом людей Медведчука (кума Путіна. — Ред.), котрі вимагали легалізації добування бурштину. Саме ці люди плекають створення «Поліської народної республіки», — нагадав п. Олійник.
Тому правозахисник закликає: «Україні якнайшвидше потрібно вжити належних заходів, які б перешкодили цьому. Адже чимало жителів Рівненщини зараз незаконно заволоділи зброєю».
6 квітня журналіст Інна Білецька повідомила в Facebook, що нелегальні копачі бурштину встановили в урочищі Рожки біля районного центру Клесів у Рівненській області блокпост, а також прокоментувала цю подію таким чином: «Все. Контроль втрачено остаточно. Вітаю, дорогі заробітчани від влади, догралися».
Коли 24 березня розлючені втручанням поліції у їхню діяльність копачі бурштину заблокували її відділення в місті Зарічне на Рівненщині, то, за словами п. Білецької, один із них кричав правоохоронцям: «Будете мати ще один Донецьк».
А 20 березня вночі невідомі обстріляли з гранатомета управління патрульної поліції в Рівному, де, на щастя, в цей час нікого не було. Напередодні, 19 березня Володимир Гуржи з Українського інституту стратегій глобального розвитку й адаптації зауважив: «По суті, «бурштинова мафія» це такий самий «ДНР». І зовсім не дивує дуже знайома бездіяльність правоохоронних органів — невідомі в камуфляжі без розпізнавальних знаків і в балаклавах перекрили міжнародну трасу, зупинили рух… Повна бездіяльність поліції, хоча, можливо, вже й «поліція з народом»? Чому ж у Рівненській області не введено режим антитерористичної операції?»

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply