Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Крадіжка картин на мільйон

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

Крадіжка картин на мільйон

У стінах українського уряду зникли чотири цінні картини, які належать Національному художньому музею України (НХМУ). Дві з них зникли взагалі, замість двох інших з’явилися фальшивки. Ідеться про роботи імпресіоніста Миколи Глущенка «У риболовецькому колгоспі», «Вітрила на морі», «Дніпровські далі» та «Село біля річки».

2011 року Юрій Гурицький, директор господарсько-фінансового департаменту секретаріату Кабінету Міністрів, заявив, що ще 2004-го дві картини — «У риболовецькому колгоспі» та «Вітрила на морі» — було повернуто музею. А «Дніпровські далі» й «Село біля річки», які висять у приміщенні уряду, музейники назвали фальшивими.

Понад півроку, як стверджує Юлія Литвинець, головний зберігач НХМУ, музейники сподівалися, що їм таки повернуть справжні «Дніпровські далі» та «Село біля річки». Водночас, урядовці вперлися: картини — справжні.

Страхова оцінка «Дніпровських далей» — 560 700 грн, а «Села біля річки» — 600 750 грн. За словами п. Литвинець, проблеми з картинами почалися ще 2004 року. Тоді під різними приводами музейників не допускали в Кабмін для звірки полотен, яка, за правилами, має відбуватися щороку. «Ми було прорвалися, але половини творів так і не побачили. На повну звірку нас пустили тільки 2010 року, коли ми їх закидали листами й почали просто погрожувати їм», — каже Юлія Литвинець.

«2008 року ще були ориґінали. 2010-го, коли проводилася повна звірка, уже висіли підробки. Це шокувало навіть урядовців, котрі разом із нами зайшли в кабінет п. Семиноженка, керівника Державної аґенції з питань науки, інновацій і інформації, та побачили, що картини — несправжні», — заявила експерт. До речі, дві інші картини, які щезли, також висіли в приймальні цього кабінету.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply