Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Караванський стрілець

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Караванський стрілець

Тіло, яке, імовірно, належить підозрюваному в убивстві трьох охоронців Ярославові Мазурку, було виявлене без ознак переслідування. Як повідомив один із працівників міліції, правоохоронці розглядають лише версію самогубства. «Видно, давно бігав: щетина, дві пари штанів. Очевидно, боявся замерзнути. Може, десь переховувався в лісі або в найближчих будинках. Набридло бігати — ось і застрелився. Труп близько дев’ятої ранку знайшов місцевий житель, який вигулював собаку», — сказав представник Міністерства внутрішніх справ (МВС).

Місце, де виявили тіло «караванського стрільця», добре надається для того, щоби переховуватися. Це Сирець — житлові будинки, а поруч густий ліс, яри. Як розповідають місцеві мешканці, у цьому районі з одного боку є ліс, а з іншого, якщо оселитися на околиці, – за три хвилини ти вже на станції метро, іще через три – виходиш до платформи електрички.
«Прямо під носом — приватний сектор, там городи, капуста ось росте. До речі, пропадала останнім часом. Ми нарікали на бездомних. Вони живуть у лісі, палять багаття. Може, Мазурок із ними здружився? І виявляється, ми його капустою підгодовували», — зазначив один місцевий житель.
Родичі та знайомі Ярослава Мазурка по-різному коментують повідомлення про його вірогідну смерть. Зокрема, рідний дядько підозрюваного в стрілянині в супермаркеті «Караван» каже, що очікував подібної кінцівки. За словами чоловіка, ще кілька тижнів тому екстрасенси напророкували, що його небожа знайдуть після виборів мертвого.
Однак дехто з родини, а також сусіди та знайомі не ймуть віри офіційним повідомленням у цій справі. Одні трактують новину про смерть Мазурка як дезінформацію, інші сумніваються в тому, що було самогубство, ще хтось узагалі не вважає Ярослава «караванським стрільцем».
«Люди все одно не повірять, що то він. Може, його хтось знищив, не знаю, але то не він зробив. Може, його змусили так зробити, зараз усе може бути», — розмірковує Іван, сусіда матері Мазурка. «Він був не такий дурний, щоб і там стріляти, і самому застрелитися через стільки часу. Ходив півтора місяця по лісах чи десь іще – і застрелився?» — дивується Володимир Торба, дядько Ярослава.
Міліція Києва закликала мас-медіа не поширювати неофіційних версій щодо обставин смерті людини, схожої на Ярослава Мазурка, підозрюваного в убивстві трьох охоронців. «Керівництво столичної міліції звертається до працівників засобів масової інформації з проханням не висловлювати передчасних суб’єктивних необґрунтованих припущень», — сказано в повідомленні прес-служби головного управління МВС у Києві.
Після впізнання тіла чоловіка Людмила Мазурок спочатку дуже плакала та билася в істериці. Вона впізнала свого чоловіка Ярослава в особі, яку знайшли застреленою в лісопосадці біля Сирецького парку в Києві.
Удень 8 листопада в Сирецькому гаю працювали експерти з металошукачем. Але серед куп листя та сміття це завдання виявилося надскладним: прилад постійно подавав сигнал, але кулі серед знахідок не було. Як повідомило джерело, постріл у скроню був наскрізним, а на користь версії про самогубство свідчить кілька фактів: сліди пороху в ділянці скроні й на руках, опалені речі.
Причому міліція, прочісуючи територію в лісі, зробила ще одну страшну знахідку — рештки чоловіка. «Труп — давній, рідні почали шукати цю людину на початку року, тому жодного зв’язку з Мазурком ми не бачимо», — розповіло джерело в МВС. Щоправда, місцеві не вірять – кажуть, що часто там гуляють і трупа там не було. Крім того, знайдений біля правої руки Мазурка пістолет — на перший погляд, та сама саморобка, із якої було вбито охоронців, але точну відповідь дасть трасологічна експертиза. Проте наявність самого тільки пістолета може не дати достатніх підстав довести в суді, що стріляв саме Мазурок, навіть якщо є збіг. Тим більше, у дні, коли набуває чинності новий Кримінальний кодекс, який багато в чому змінює систему слідства.
МВС, своєю чергою, повідомило, що остаточні висновки за фактом виявлення тіла чоловіка, схожого на Ярослава Мазурка, буде зроблено після проведення близько десяти експертиз, зокрема ДНК-експертизи зі встановлення особи. А винагороди розміром 100 тис. грн, яку обіцяли за інформацію про розшукуваного Ярослава Мазурка, не одержить ніхто, зазначають у МВС. «Гроші отримала би та людина, яка назвала б місце перебування підозрюваного, після чого правоохоронцям удалося б його затримати», — заявив Василь Фаринник, начальник слідчого управління МВС.
Як писав «Міст», удень 26 вересня охоронець торгово-розважального центру «Караван» у Києві помітив, що один із відвідувачів у торговельному залі вкрав товар. Чоловікові запропонували пройти до кімнати охорони, де під час з’ясування обставин він вихопив пістолет і відкрив вогонь. Убивши на місці трьох охоронців, а четвертого – важко поранивши, зловмисник утік із місця злочину. Оболонський райвідділ столичної міліції порушив карну справу. Орієнтування на злочинця було розіслано навіть у Росію та Білорусь.

До слова
Представники однієї з українських Церков розповіли, що Ярослава Мазурка можуть поховати не як самогубця. Століттями вироблена церковна традиція дозволяє в разі будь-якої непевності щодо скоєння усвідомленого самогубства відспівувати покійника. Проте в такому випадку це відбувається заочно в церкві, а не на цвинтарі. Про дату та місце поховання родичі поки нічого сказати не можуть. Дружина хоче ховати його в Києві. Натомість, мати Мазурка Галина наполягає, аби син знайшов спокій у рідній землі в Кам’янці-Бузькій. За словами Надії Роїк, сестри жінки, мати хоче, аби Ярослав покоївся біля батька: «Каже: я кожен день піду на цвинтар, поплачу, мені легше буде, а там куди я поїду?»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...