Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 15, 2019

Італійський суд відпустив Авакова

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Італійський суд відпустив Авакова

Римський суд 12 квітня постановив звільнити Арсена Авакова, колишнього голову Харківської обласної державної адміністрації України. Про це повідомив у сесійній залі Верховної Ради України Андрій Кожем’якін, лідер парламентської фракції БЮТ-«Батьківщина». За його словами, 11 квітня він був присутній на засіданні суду в Римі, де розглядалося питання про обрання запобіжного заходу щодо пана Авакова.

Суд прийняв усі документи, які підготувала партія «Батьківщина», й особистий лист від Юлії Тимошенко. «Адвокати спиралися на цю інформацію, і суддя взяв її до уваги. Понад те, коли суддя почула про статтю 365, вона посміхнулась, бо цю статтю в Європі вже знають краще, ніж у самій Україні», — наголосив п. Кожем’якін, також додавши, що, на думку римського прокурора, цю статтю в Україні широко використовують для політичних переслідувань і що він запропонував обрати для Арсена Авакова запобіжний захід у вигляді утримання під домашнім арештом. Водночас, адвокати п. Авакова попросили суд про повне звільнення та надання їхньому підзахисному можливості вільного пересування територією Італії. Прохання було задоволене.

Тим часом у Генеральній прокуратурі України (ГПУ) визнали, що надали неправдиву інформацію щодо рішення італійського суду про застосування запобіжного заходу до колишнього губернатора Харківської області Арсена Авакова. «Коли ми говорили, що Арсен Аваков перебуває під домашнім арештом, ми користувалися інформацією, яку нам надало Посольство України в Італії. А в посольстві, відповідно, її одержали від італійської прокуратури», — пояснила Маргарита Велькова, прес-секретар ГПУ. 17 квітня Міністерство закордонних справ України підтвердило слова п. Авакова, що він перебуває на волі.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...