Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Інтерпол оголосив у розшук Януковича й Азарова

Автор:

|

Січень 15, 2015

|

Рубрика:

Інтерпол оголосив у розшук Януковича й Азарова

Його розшукує Інтерпол

Інтерпол у відповідь на звернення України оголосив у розшук четвертого президента України Віктора Януковича й екс-прем’єра Миколу Азарова. Про це повідомив Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України. «Оголошено в міжнародний розшук Інтерполом (червона картка-затримання для екстрадиції в Україну): Янукович Віктор Федорович, Янукович Олександр Вікторович, Азаров Микола Янович, Богатирьова Раїса Василівна, Колобов Ю. В. (екс-міністр фінансів України), Дзекон Г. Б. (екс-керівник «Укртелекому»)», — написав п. Аваков у Facebook.

Робота з Інтерполом у справі обвинувачених Україною фігурантів триває. Зокрема, анкету Януковича розміщено в базі розшукуваних осіб на сайті Інтерполу. Згідно з інформацією, Януковичу інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих обсягах.
Як писав «Міст», Генеральна прокуратура України розслідує низку карних справ стосовно Януковича. Зокрема, його звинувачують у діях, спрямованих на зміну конституційного ладу або на захоплення державної влади, щодо подій на Майдані, а також у перевищенні влади або службового становища, що спричинило важкі наслідки та державну зраду за підписання ним договору з Російською Федерацією (РФ) із питання перебування Чорноморського флоту РФ на території України тощо.

Євген Клен

Коментарі експертів:
Віталій Бала, політолог, директор Агенції моделювання ситуацій:
— Із точки зору вчасності ці заяви дуже запізнилися. Отже, було недопрацювання всередині країни. Також я бачив інформацію генерального прокурора РФ стосовно того, що ніхто з України не звертався до Росії з приводу видачі Януковича й інших осіб, тому це — тільки початок. Чи призведе це до конкретного результату — тут би я не був оптимістом, з огляду на те, що оголошені у розшук особи перебувають на території РФ.
І взагалі, дуже цікаво виглядає ситуація, коли західні країни кажуть, що будуть зніматися певні фінансові, економічні санкції щодо конкретних людей, оскільки від української сторони немає жодних подань, заяв тощо. Тому це оголошення у розшук, якщо бути обережним оптимістом, — сигнал до того, що все ж таки правоохоронні органи, у першу чергу прокуратура України, почали працювати в цьому напрямку та, як мінімум, готувати всю необхідну нормативну базу з погляду того, що в той чи інший спосіб, за певних умов могла би відбутися депортація в Україну тощо.

Богдан Яременко, дипломат і голова благодійного фонду «Майдан закордонних справ»:
— Тут важливо те, що це оголошення в розшук відбулося. І фактично міжнародна спільнота отримала чіткий правовий сигнал, як ставитися до Януковича. Без цього всі політичні заяви не мали жодного сенсу. Можна лише здогадуватися, чому цього не зробилося раніше.
Як на мене, мова йде просто про кричущу безпринципність і непрофесійність прокуратури, яка часом не розуміє, чим займається, чому існує та що їй робити далі. Але, враховуючи рівень корумпованості наших правоохоронних органів, можна стверджувати, що за цим стояли якісь політичні домовленості. Це – чисті здогади, але мовчання прокуратури та влади протягом майже року просто підштовхує до пошуків пояснення у такій сфері. Ми чітко бачимо, що лише після того, як громадськість почала приділяти цьому увагу та з’явилися коментарі від прокуратури РФ, прокуратура України почала працювати — фактично вже під тиском, міжнародним і внутрішнім.

Андрій Окара, політолог:
— У Путіна є один дуже чіткий чинник, завдяки якому він став президентом РФ 2000 року. Тоді оточення Єльцина проводило досить серйозний кастинг. Коли Собчак програв вибори мера Санкт-Петербурга, то наближений до нього Путін, котрий був його заступником зі зовнішньоекономічних зв’язків, його не покинув. Путін не пішов до нової влади й не сказав: «Я працював із Собчаком, а тепер — із вами». І це стало вирішальним фактором в обранні наступника президента. Тобто, Путін своїх не здає.
І подальше майбутнє засвідчило, що це — дуже щиро, і це визначає рису Путіна, яка не змінюється протягом тих років, що ми його знаємо. І в цій ситуації, гадаю, мова про видачу або здачу Януковича не йде. До того ж, побутує думка, що Янукович і частина його оточення отримали російське громадянство. А якщо він має російське громадянство, то вимагати його видачі буде значно складніше.

Андрій Піонтковський, провідний науковий співробітник Інституту системного аналізу Російської академії наук:
— Затримання залежить від того, де вони є. Про Януковича ми знаємо, що він перебуває у РФ, і в жодному разі він не буде виданий Україні. Не тому, що Путін має якісь теплі почуття до Януковича. Просто це було би сигналом для всіх майбутніх ставлеників і агентів Росії, що їх можуть видати. І Москва не хоче створювати такий прецедент.
Янукович до кінця своїх днів житиме в РФ. Що ж до інших фігурантів, то я не знаю, де вони перебувають. Були чутки, що Азаров – в Австрії. У європейських країнах їх, звісно, буде затримано. Але гадаю, що їх попередили про такий крок і більшість із них уже опинилася поза досяжністю Інтерполу й українських правоохоронних органів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply