Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 4, 2020

Генерал Віктор Назаров отримав сім років в’язниці

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

Генерал Віктор Назаров отримав сім років в’язниці

Павлоградський суд виніс вирок у справі про катастрофу літака Іл-76 в Луганську влітку 2014 року. Відтак, генерала Віктора Назарова засудили до семи років в’язниці. Також рішенням суду визначено виплатити компенсацію родинах 49 загиблих військових. Міністерство оборони мусить виділити кожній із них по 500 тис. грн. Прокуратура вердиктом задоволена, бо визначений термін лише на рік менший за той, якого вимагало обвинувачення.
А от родичам жертв покарання здається недостатнім. «По року за кожного хлопця хоча б», — вимагає Анатолій Горда, батько загиблого десантника. «Відправив туди літак, і не один, а аж три — на вірну смерть! Пожиттєве», — переконана Дарія Ковалик, дружина льотчика. «За статтею — він отримав по заслузі. Але вважаю, що за такі жертви цього замало», — каже Сергій Ніконов, батько загиблого. «Не задоволений тим, що його не позбавили звання генерала», — додає п. Горда.
Людей обурює, що генерал мав дані розвідки про засідку, але все одно віддав наказ літакам вирушати на Луганськ. Сам засуджений своєї провини в службовій недбалості не визнає, а його адвокати готуються подавати апеляцію. Генерала підтримують інші військові, котрі вважають, що сам розгляд наказу офіцера під час бойових дій цивільним судом є нонсенсом. «Суд, як такий, абсурдний. Не може військову людину за прийняття військових рішень у бойовій обстановці судити цивільний суд», — твердить Сергій Полуциган, заступник військового комісара Дніпропетровської області.
Прибічники генерала Назарова наголошують, що за фактом такого вироку тепер можна притягувати до відповідальності будь-якого офіцера Збройних сил України, при виконанні бойового наказу котрого загинули солдати, і це підірве бойовий дух у війську і рішучість командирів, котрі волітимуть залишати позиції й уникати боїв, аби тільки не бути покараними в тилу через можливі на війні жертви.

Наталя Грищенко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply