Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Дивна поведінка героя України Надії Савченко

Автор:

|

Березень 02, 2017

|

Рубрика:

Дивна поведінка героя України Надії Савченко

У російській газеті «Комсомольська правда» стверджують, що депутат Верховної Ради (ВРУ) Надія Савченко нібито заявила, що «краще б Україною управляв Путін».

Підбурювала військових
24 лютого російські колаборанти на Донбасі повідомили, що в Донецьк завітала провідати українських військовополонених Надія Савченко. Натомість Олександр Ткачук, керівник апарату голови Служби безпеки України (СБУ), заявив, що вона не попереджала його колег про свої наміри відвідати окуповані російсько-терористичними військами терени й висловив побажання почути від неї пояснення її «впевненості у тому, що там із нею нічого не станеться».
Своєю чергою, Тетяна Ричкова, депутат ВРУ та волонтер, заявила того ж дня: «Хочу доповісти про незаконні дії народного депутата Савченко. Цього тижня вона була присутня на позиціях Збройних сил України і підбурювала військовослужбовців залишити свої позиції, прийти до Києва та зробити державний переворот».
За словами п. Ричкової, свідками цього були бійці 79-ї та 80-ї окремих десантно-штурмових бригад. Відтак, депутат звернулася до Генеральної прокуратури України та СБУ з вимогою почати з цього приводу карне провадження.
Керівник апарату голови СБУ запевнив у відповідь, що Василь Грицак, очільник спецслужби «вже дав доручення військовій контррозвідці провести відповідну роботу, опитати військовослужбовців, про котрих згадувала депутат Ричкова». Згодом Юрій Тандіт, радник голови СБУ, заявив: «У нас є дуже багато питань. Ми чекаємо на Надію Савченко до себе у гості».
Він також прокоментував поїзду депутата на окуповані терени: «На жаль, Надію Савченко використовують, фактично, спецслужби Російської Федерації (РФ). З боку держави з терористами зустрічаються неуповноважені особи, котрі потім від імені терористів намагаються розмовляти з нами з позиції сили. Ми нікому не дозволимо говорити з нами таким чином».
І хоч того ж 24 лютого Віра Савченко, сестра Надії, запевнила, що, за її словами, «те, що Ричкова заявляла — це відверта брехня», радник Зорян Шкіряк, міністра внутрішніх справ, заявив того ж дня: «Отримав телефоном підтвердження слів Тетяни Ричкової від побратимів з передової. Сказали, що чули від своїх».
Сама ж п. Савченко запевнила на своїй сторінці в Facebook: «Прошу всю Україну підтримати мене, як підтримували мене тоді, коли я була в полоні. Я зараз свідомо пішла на ризик своїм життям, щоб визволити наших українських полонених і довести гуманітарну складову мінського процесу до фіналу».
Однак жоден із українських полонених у результаті поїздки депутата в окупований Донецьк так на волю й не вийшов. Наступного дня російські колаборанти на Донбасі назвали «неприйнятними умови обміну полоненими, які будь-коли озвучувала український Надія Савченко».

Нуль
Відтак, Тарас Чорновіл, колишній депутат ВРУ, на запитання «Скількох полонених звільнила Савченко?» відповів: «Нуль». «Її місія — виконати ту позицію, про яку говорять Путін і Лавров (міністр закордонних справ РФ. — Ред.), довести, що на сході України є самостійні діячі, самостійні лідери Захарченко та Плотницький, довести, що з ними треба вести перемовини, а не з Росією. Тобто п. Савченко намагається довести, що Росія є не учасником конфлікту, а посередником», — пояснив він.
А от Вікторія Сюмар, голова комітету ВРУ з питань свободи слова, зауважила: «Поїздка Савченко в Донецьк — це насправді питання домовленостей з російськими спецслужбами, бо потрапити туди українському народному депутату зараз нереально. Гадаю, що реально це був би дуже бажаний заручник для бойовиків. А тут ми бачимо зовсім інші підходи — на ці питання треба давати відповіді. Я думаю, що Савченко про це треба прямо спитати».
Своєю чергою, Рефат Чубаров, народний депутат і голова Меджлісу кримськотатарського народу, заявив: «Не можна єдину політику держави розтягувати на шматки, навіть народному депутату. Я ставлюся до таких «ініціатив» дуже негативно. В історії були прецеденти, коли законодавчим діячам було заборонено під час війни вступати в перемовини з представниками ворога без погодження з державною політикою, навіть із найгуманніших міркувань».
Депутат Олександр Бригинець відреагував різкіше: «Заклик армії до дезертирства, який зробила Савченко (свідки знайдуться у двох, як мінімум, військових частинах), це вже не популізм і не проросійські заклики, а відвертий кримінал. Після таких закликів Савченко мала б посидіти років із десять вже в українській в’язниці».
Із цим погодився й Павло Жебрівський, голова Донецької військово-цивільної адміністрації, котрий заявив: «Заклик Надії Савченко до солдатів кидати позиції на Донбасі і йти на Київ — це державна зрада і цей факт має розслідувати військова прокуратура».
Натомість Валентин Шевченко, прес-офіцер командування Високомобільних десантних військ (ВДВ) Збройних сил України (ЗСУ), запевнив у коментарі київському інтернет-видання «Українська правда»: «Особовий склад ВДВ, як і інші підрозділи ЗСУ, не є політизованим, продовжує виконувати завдання щодо захисту територіальної цілісності та суверенітету України і перебуває поза політикою. У жодних політичних акціях ми участі не беремо… Нехай народні депутати розбираються між собою самі. А бойовий дух у нас високий». Однак прес-офіцер  хоч і не підтвердив при цьому заяву Тетяни Ричкової, однак і не спростував її.
А Дар’я Морозова, так звана уповноважена з прав людини терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР), заявила, що «візит до полонених був приватною ініціативою Савченко, котра хотіла підштовхнути українську владу до виконання мінських домовленостей», і що представники ДНР також хочуть тепер відвідати своїх полонених на підконтрольній українській владі території. Ця заява слугувала для багатьох українців підставою для висновку, який сформулював Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб: «Здійснюються спроби «легітимізації прямих перемовин» із ватажками терористів задля того, щоб підтвердити статус «внутрішнього громадянського конфлікту» та вивести з перемовин Росію й Організацію з безпеки та співпраці в Європі» (ОБСЄ).

«Краще б… Путін»?
А 27 лютого в російській газеті «Комомольська правда» розповіли те, що Надія Савченко згодом заперечила, — що вона нібито заявила на прес-конференції в окупованому Донецьку, що, за її словами, «краще б в Україні керував Путін, а не Порошенко»; «Я постріляла з «ДНРівцями» на навчальних стрільбах. Вони прекрасні хлопці. Ми цілком можемо дружити і прекрасно співіснувати в рамках єдиної держави».
Того ж 27 лютого українська партія «Народний фронт» заявила: «Наша політична сила звертається до СБУ зі закликом вивчити всі обставини провокаційної діяльності Надії Савченко. У т. ч. в період, що передував її «полону» та «перебування» у російській в’язниці. Вся правда про п. Савченко має стати відомою для того, щоб наше суспільство отримало щеплення від кремлівських спецоперацій, які народжують псевдогероїв. Країна повинна знати, чи відповідають дійсності підозри про те, що і полон, і російський суд, і звільнення цієї особи було лише бутафорією за сценарієм Федеральної служби Росії. Поїздки Надії Савченко до окупантів, під час яких вона, на відміну від ОБСЄ, отримує ексклюзивні допуски в режимні зони бойовиків, а також численні заяви в руслі московської пропаганди, дають підстави вважати, що п. Савченко є «глибоко інтегрованим в українську політику російським агентом».
«Народний фронт» заявив також, що вся діяльність п. Савченко спрямована на легалізацію бойовиків як перемовної сторони з тим, щоб продемонструвати світові начебто в Україні відбувається громадянський конфлікт, а не зовнішня аґресія з боку Москви.
«Останні повідомлення про те, що п. Савченко їздила на передову і закликала бійців покинути позиції, — це державна зрада. Україна переможе тоді, коли швидко і рішуче даватиме відсіч провокаторам, якими б мандатами вони себе не прикривали».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...