Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

Диверсія у Києві

Автор:

|

Травень 15, 2014

|

Рубрика:

Диверсія у Києві

Вежа Київського радіотелевізійного передавального центру

Близько четвертої години ранку 9 травня сталося загоряння кабелів у тунелях між київською телевежею та приміщенням Національної телерадіокомпанії України (НТРКУ). «Рятувальники повідомляють про серйозну шкоду, завдану вогнем, і нарікають на складність операції з гасіння пожежі у зв’язку з тим, що в шахтах, де горять кабелі, проходить напруга 350 вольт», — ідеться в повідомленні Держслужби України з надзвичайних ситуацій України (ДСНУ).

На місці події перебувала велика кількість пожежних машин і фахівців. Передавач на вежі Київського радіотелевізійного передавального центру (КРТПЦ) працював у звичайному режимі, утім, сигнал туди не надходив, повідомив Юрій Клочков, начальник зміни КРТПЦ. За його словами, були підпалені кабелі між телецентром і телевежею.
І все ж, як заявив черговий начальник зміни, передавачі продовжували працювати. Однак українські телеканали «Інтер», «Перший національний», «Мега», «Ентерфільм», К1, К2, НТН, «Гамма» та Хsport припинили мовлення через супутник. Імовірною причиною диверсії Державний комітет України з телебачення й радіомовлення назвав рішення деяких українських телекомпаній відмовитися від трансляції російських фільмів і серіалів на воєнну тематику.
Рятувальники локалізували загоряння кабелів у технічному колекторі неподалік Київського телецентру. Ліквідацією пожежі займається підрозділ ДСНСУ у складі з десяти розрахунків на основній і спеціальній техніці.
Прокуратура Шевченківського району Києва розпочала розслідування за фактом загоряння телекомунікаційних кабелів у колекторі, розташованому між київською телевежею та приміщенням НТРКУ. У Концерні радіомовлення, радіозв’язку й телебачення не сумніваються, що пожежа в телецентрі сталася через підпал. Про це заявив Павло Білоножко, прес-секретар організації. «Це — диверсія. Тільки диверсія. Жодних інших причин немає. Ми переговорили з міліціонерами, вони чітко кажуть, що це — підпал», — сказав він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply