Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Доктора Пі засудили до восьми років ув’язнення

Автор:

|

Лютий 20, 2014

|

Рубрика:

Доктора Пі засудили до восьми років ув’язнення

Сихівський районний суд міста Львова нарешті ухвалив вердикт у резонансній справі Андрія Слюсарчука.

Людей «лікував» психічнохворий
Відомого як Доктор Пі Андрія Слюсарчука, чиє лікарське втручання, щонайменше, двічі спричинилося до смерті пацієнтів, нарешті визнано винним за статтями «незаконна лікувальна діяльність», «убивство через необережність», «шахрайство» та підробка документів і покарано восьмирічним ув’язненням. Він також повинен виплатити понад 500 тис. грн. постраждалим і ще 44 тис. грн. — державі.
Зокрема, слiдство й суд довели провину Доктора Пі в тому, що в серпні 2008 року мешканець міста Славути помер невдовзі після видалення цим псевдомедиком пухлини. А в січні 2010-го в Кременці Тернопiльської областi також померла дитина, котрій Доктор Пі лiкував травму голови. Іще чотирма курсами «лiкування» п. Слюсарчук завдав своїм пацієнтам тілесних ушкоджень.
Прокуратура встановила також, що Андрій Слюсарчук народився в Житомирі, мати від нього відмовилася, і він виховувався в Бердичівській школи-інтернаті для слаборозвинених дітей. Ше й кілька разів лікувався в психлікарнях.
Слідчі з’ясували також, що Доктор Пі ніколи не навчався в медичних навчальних закладах, а його диплом лікаря — підроблений. Однак саме завдяки йому Андрій Слюсарчук працював медиком iз 2005-го по 2011 рік.
Тим не менш, у своїй останній промові в суді Доктор Пі сказав, що не вважає себе винним, а всі докази проти нього — сфабриковані. Підсудний наполягав також на тому, що він — лікар-професіонал, бо навчався в Московському медичному університеті.
У своєму виступі Андрій Слюсарчук стверджував: «Коли готувалася моя зустріч iз президентом України й працевлаштування в Кабінеті Міністрів, коли готувався Указ про створення Інституту мозку, служба зовнішньої розвідки СБУ ретельно перевіряла факт мого навчання й біографічні дані. Просто не могла не перевіряти, це є відпрацьованою та дуже серйозною процедурою. І перевірку вели не тільки в межах України, а й у Москві. Невже сторона обвинувачення вважає, що швачка чи «плиточник» за освітою й олігофрен по життю могли вплинути на результати цієї перевірки?»
Проте він чомусь так і не показав у суді оригіналів дипломів. Натомість після оголошення вироку заявив, що його адвокат подасть апеляцію на вердикт Сихівського районного суду, а також оскаржуватиме його в Європейському суді з прав людини.
Тим часом, про оскарження скасування його «досягнень» у Книзі рекордів України п. Слюсарчук наразі помовчує. А його ж було тричі внесено до неї за запам’ятовування найбільшої кількості цифр числа Пі після коми, завдяки якому він і отримав своє прізвисько, а також за перемогу в шаховій партії в комп’ютера та цитуванні текстів iз будь-якої сторінки «Кобзаря». Але все це виявилося лише трюками…

Безпрецедентний приклад ошуканства
Ксенія Нестеренко, власний кореспондент інформагенції УНІАН у Львівській області, цілком справедливо зауважила, що «Андрій Слюсарчук — безпрецедентний приклад ошукування владних структур». Адже, наголошує журналістка, «особі без медичної освіти дозволяли проводити складні операції, під час яких шахрай фактично вбивав пацієнтів, і навіть нагородили Державною премією України в галузі освіти». І вбивства ним людей припинили не правоохоронці, а Світлана Мартинець, журналістка львівської газети «Експрес», котра скрупульозно витягнула на світ Божий «темні» сторінки його біографії.
Утім, Андрій Петришин, адвокат «Доктора Пі», запевняє, що засоби масової інформації крім того, що зупинили п. Слюсарчука, спершу самі його сотворили. І пояснює: «Феномен Слюсарчука став можливий завдяки вдалому інформаційному супроводу, створенню відповідного іміджу та розкрутці його «феноменальних» здібностей. Хтось дуже потужно ним займався. Усе свідчить про те, що за ним стояла команда й він був чиєюсь маріонеткою. Мотивація для людей, які за ним стояли, – проста: домогтися довіри вищого керівництва країни, а потім використовувати його задля збагачення. І мова йде навіть не про мільйони, а про значно більші суми. Адже спеціально «під Слюсарчука» готувався проект «Інститут мозку». Кінцевою метою так званого проекту Слюсарчука була нажива. Велика нажива для групи осіб. І до цього точно не причетне ФСБ. Інакше до суду Слюсарчук, мабуть, не дожив би».

Покровителів не чіпали?
Про те, що Андрій Слюсарчук таки не був обділений високими покровителями, свідчить нібито дрібний, але дуже знаковий для долі однієї людини випадок. У залі засідань, де зачитували вирок Доктору Пі, був присутній сивочолий чоловік.
З огляду на те, що, окрім великої кількості журналістів, трьох адвокатів п. Слюсарчука, прокурора та представника постраждалих, на засіданні більше нікого не було, кореспондент УНІАН поцікавилася тим, що привело цього чоловіка до судової зали. Він відповів: «Прийшов переконатися в тому, що є справедливість у житті».
Чоловік, який назвався паном Анатолієм, розповів, що обіймав одну з посад у філії Академії державного управління при президентові України в селищі Брюховичах біля Львова. Доля звела його з Андрієм Слюсарчуком у гуртожитку академії. Уже відомому на той час Доктору Пі не сподобалося, як відповів вахтер йому гуртожитку. «Він нахамив старшому чоловікові, і не чекаючи на дозвіл, попрямував сходами до кімнат. Вахтер намагався зупинити відвідувача, однак той грубо зіштовхнув його зі сходів. Чоловік впав, сильно травмувався, були переломи, — зазначив п. Анатолій. – Я викликав міліцію. Вони забрали Андрія Слюсарчука, при цьому він мені кричав, що відімстить, при міліціонерах комусь зателефонував і повідомив, що мене буде звільнено, бо я не знаю, із ким маю справу!»
За словами оповідача, уже через кілька годин після цього інциденту Андрія Слюсарчука відпустили з райвідділку. А от скривдженого ним вахтера… звільнили з роботи з формулюванням «за скороченням штатів», однак після цього на його посаду взяли іншу людину. Пояснили, що, мовляв, «наїхав» не на ту людину.
Минув час, цей випадок, за словами чоловіка, закарбувався на його долі. До суду він прийшов, щоби подивитися у вічі «всесильному» Слюсарчуку, який «ламав життя і долі людські, як сірники».

Убивця з особливими здібностями
У тому, що Андрій Слюсарчук — шахрай і злочинець, — переконаний і Микола Савельєв, експерт із кримінальних справ і головний редактор львівської газети «Ратуша», котрий, разом із тим, запевняє, що Доктор Пі, попри фальшивий диплом, таки володіє унікальними здібностями. П. Савельєв пригадав цікавий випадок, свідком якого він був під час зустрічі із п. Слюсарчуком 2010 року.
«Тут слід розмежовувати кілька речей: по-перше, я не маю жодних сумнівів, що його диплом – сфальшований. Він не має абсолютно ніяких доказів того, що в нього є справжній диплом, і, в принципі, уже за це його потрібно судити. По-друге, я не сумніваюся, що ця людина має особливі можливості, у тому числі зі запам’ятовування», — переконаний фахівець.
Микола Савельєв зазначив, що особисто бачив, як Андрій Слюсарчук буквально за 15 хвилин перечитав усю підшивку газети «Ратуша» за рік (а це, як мінімум, – 700 сторінок) і запам’ятав їх. А потім, коли п. Савельєв навмання вибрав одну замітку з усієї підшивки та вказав, де вона є та яку має назву, п. Слюсарчук буквально за 15 секунд достеменно переказав її зміст. «Замітка мала приблизно 1,5 тис. знаків. Я був не просто вражений. Мене це шокувало. Це свідчить про те, що ця людина має надзвичайну фотографічну пам’ять», — стверджував редактор «Ратуші».
Журналіст розповів, що ця зустріч була спонтанною, тому Андрій Слюсарчук ніяк не міг до неї підготуватися й, тим більше, вивчити напам’ять річну підшивку газети. Відтак, п. Савельєв резюмує: «Таким чином, багато речей, які написано про п. Слюсарчука, суперечать дійсності. Скажімо, те, що він зшахраював із дипломом, — однозначно. Але що він не має особливих здібностей — неправда. У цьому я переконався особисто».
Однак судили Доктора Пі не за особливості пам’яті, а за скалічені долі та знищені життя. Причому, по-перше, покарали його надто «м’яко», а по-друге — на волі залишилися ті, хто сприяв його злочинам. Тому Ксенія Нестеренко сподівається: «Що ж, може, розгляд справи в Євросуді допоможе дати відповідь на запитання: хто створив «феномен Слюсарчука» й хто із можновладців має відповісти за державні премії шахраю та фактичну ліцензію на вбивство?»

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply