Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 22, 2020

ДНР і ЛНР об’єдналися лише на папері

Автор:

|

Травень 29, 2014

|

Рубрика:

ДНР і ЛНР об’єдналися лише на папері

Олег Царьов

Терористичні організації «Донецька народна республіка» (ДНР) і «Луганська народна республіка» (ЛНР) підписали документ про об’єднання в складі «держави Новоросія». Підписання відбулося 24 травня в Донецьку. Того дня в готелі «Шахтар Плаза» проходив «з’їзд» реґіонів південного сходу країни, ініційований Олегом Царьовим.

Документ про об’єднання за зачиненими дверима підписали Олександр Бородай, «прем’єр-міністр» ДНР, й Олексій Карякін, «голова» ЛНР. Під час роботи з’їзду «народний губернатор» Павло Губарєв заявив, що намір об’єднатися в «державу Новоросія» має вісім південно-східних областей України.
Однак «державу Новоросія» так і не створили. Рішення «з’їзду» спростував Василь Нікітін, «прем’єр-міністр» ЛНР. «Ні про яку «Новоросію» в Донецьку угод не було укладено, — заязначив він. – Було домовлено про створення союзу народних республік. Дві незалежні республіки». І додав, що метою «союзу» є співпраця, наприклад, в економічній і військовій галузях.
Після цього терористи з ДНР запровадили в Донецькій області воєнний стан. «Від 00:00 26 травня в Донецькій народній республіці вводиться воєнний стан. Основне завдання — очистити територію ДНР від ворожих українських військ», — повідомили в «прес-службі» терористів.
Мирослав Руденко, співголова «уряду» ДНР, після оголошення екзит-полів на виборах Президента України, заявив, що сумнівається в можливості конструктивного діалогу між ДНР і Україною. «Розмова може відбутися, але лише в тому разі, якщо він (Порошенко. — Ред.) припинить військову операцію, виведе війська з території Донецької й Луганської народних республік і визнає наш суверенітет. Але сумніваюся, що він піде на такі кроки», — сказав п. Руденко.
На думку сепаратиста, Петро Порошенко тісно співпрацює з нинішньою українською владою. «Ми не маємо особливих сподівань на діалог із цією людиною ще й тому, що Порошенко – той, хто спонсорує та підтримує сьогоднішню київську владу, він підтримував революцію й військову операцію проти народу Донбасу. Який тут може бути діалог?» — дивується Мирослав Руденко.
А от Олег Царьов, колишній кандидат у Президенти України й депутат від Партії регіонів, упевнений, що у сходу країни є можливість для контактів із п. Порошенком. «Якщо він зупинить кровопролиття, якщо відкличе війська з південного сходу й оголосить амністію, скаже про те, що буде змінювати Конституцію, вводити російську другою державною мовою, шанс у нього бути почутим у південно-східних регіонах є, — наголосив п. Царьов. — Лише виконавши ці умови, новий Президент може приїхати на схід України. А якщо він не готовий піти назустріч цим вимогам, його поїздка може виявитися такою самою «результативною», як і до Криму, коли в нього нічого не вийшло». При цьому депутат зауважив, що Луганськ і Донецьк не голосували ні за кого з кандидатів у Президенти.
Олег Царьов висловив думку, що феномен Петра Порошенка пов’язаний із тим, що люди втомилися від війни й готові голосувати за того, хто, з їхньої точки зору, готовий зупинити військове протистояння. Він також звернув увагу на те, що якщо п. Порошенко виграє вибори, то буде президентом тільки половини країни. Щоби його почув південний схід України, новий глава держави «має передусім відхреститися від цієї «хунти», він має засудити злочини в Одесі, Харкові, Дніпропетровську та Донецьку».
«Після того, як він скаже, що скоєно злочин проти людяності в Слов’янську, Краматорську, Маріуполі, Порошенко матиме шанс бути почутим», — переконаний «лідер» сепаратистів.
Про східні реґіони висловився й новий Президент України. «Тим, хто буде готовий скласти зброю, якщо на них немає крові, ми гарантуємо широку амністію, — запевнив Петро Порошенко. – Із тими, хто хоче побудувати на Донбасі Сомалі, хто не стоїть ні за захист прав, ні за федералізацію, ні за захист російської мови, хто прагне залишити за собою право вбивати та грабувати, жодних перемовин бути не може».
До слова, під час візиту в Луганську область авто Петра Порошенка обстріляли невідомі особи. Крім того, терористи намагалися викрасти тоді ще кандидата на посаду Президента. Про це власник корпорації Roshen і народний депутат України розповів у ніч на 26 травня. «Я зараз уже можу сказати, що коли я їздив у Луганську область, у мій автомобіль стріляли та всю нашу групу намагалися захопити в заручники», — стверджував новобраний Президент України. Варто нагадати, що 15 травня на Донеччині було скоєно збройний напад на Сергія Нестерова, довірену особу Петра Порошенка.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply