Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Чиновники їздять на крадених автівках

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Чиновники їздять  на крадених автівках

Використання краденого транспорту преміум-класу для українських чиновників стало звичною практикою, а викрадення таких машин є бізнесом із річним оборотом коштів на десятки мільйонів доларів. Після гучного скандалу з «Мерседесом» міністра юстиції Олександра Лавриновича журналісти з’ясували, яким чином вітчизняним можновладцям удається безкарно та без жодних докорів сумління користуватися чужими автівками. Так, за словами правозахисника Володимира Бойка, завдяки зручним законам чинуші не тільки їздять на автомобілях, викрадених на Заході, а й за допомогою підставних фірм і фіктивних аукціонів реалізують їх за відкати. «Чиновники різних рівнів зацікавлені в угоні та леґалізації на території України дорогих машин, адже вони отримують такі автомобілі задарма або за заниженою ціною купують їх на аукціонах», — сказав він.

Схема реалізації викраденого автотранспорту — досить проста. Авто, найчастіше VIP-класу, викрадають в Італії, Німеччині, Чехії чи Росії. Невдовзі потому транспорт виявляють на території України без водія чи затримують при перетині кордону з підробленими документами. Після цього суд конфіскує автомобіль, а виконавча служба або забирає його на користь держави, або виставляє на аукціон. Там за відкат транспортний засіб за заниженою ціною відходить потрібній людині. Головною закономірністю чітко напрацьованого механізму є те, що якщо в організованих державою торгах брали участь близькі до певних структур чиновники, то вартість автівки занижується до смішного. Якщо ж на аукціон потрапляв незалежний учасник, вартість іномарки злітала до небес, і машина простоювала, розповів Роман Зварич, колишній міністр юстиції.

За словами Стефана Решка, члена Європейської міжнародної асоціації детективів із розшуку автотранспорту, зупинити підпільні схеми в Україні не зможуть навіть найпроґресивніші закони. «Для цього потрібне одне — політична воля влади. Але в такому разі її представникам як мінімум слід перестати користуватися краденим майном», — підсумував він.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply