Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 20, 2019

Арешт винахідника ліків проти рак

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Арешт винахідника  ліків проти рак

За підозрою в шахрайстві та продажі недозволених ліків у Відні було заарештовано Василя Новицького. Він відомий як винахідник препарату проти раку, який назвав на честь України. «Україн» кілька років рекламували як панацею. Одна ампула коштувала близько 100 EUR.

Однак онкологи розходяться в думках щодо його ефективності. А в Україні тим часом заборонили продаж цих ліків.

Препарат на основі екстракту чистотілу д-р Но­вицький винайшов ще 1978 року. Але так і не зміг зареєструвати його в жодній країні, окрім Грузії, Мексики й України. «Україн» — перші ліки у світі, які справді поборюють рак», — переконував Василь Новицький.

І ось минулого тижня австрійська поліція заарештувала лікаря за шахрайство й торгівлю наркотичними засобами. «Ми обшукали помешкання та клініку д-ра Новицького й виявили 200 тис. ампул забороненого препарату. Зараз ми вивчаємо вилучену документацію та жорсткі диски з його офісу», — повідомив Маріо Хейл, речник віденської поліції.

Австрійське телебачення смакує новину про українського переможця раку. «Хворі на рак — надзвичайно чутливі до будь-якої реклами, яка пропонує їм зцілення. Шарлатанам легко їх обдурити, подавши примарну надію. А деякі клініки цьому сприяють», — зазначив Пауль Севельда, президент австрійського Центру онкології.

В Україні препарат «Україн» використовувало лише кілька клінік і тільки за згодою пацієнтів. Коментувати арешт винахідника вони не захотіли. А от, скажімо, Інститут раку відмовився від цих ліків. Міністерство охорони здоров’я зареєструвало «Україн» 1998 року, тоді клінічні дослідження були позитивними. Ліцензія діяла до 2013-го. Але торік її раптом призупинили.

«Було звернення обласної громадської організації, де зазначалося, що препарат не є ефективним, від нього не отримали того ефекту, на який покладали певні надії», — пояснила ситуацію Світлана Осадченко, директор департаменту лікарських засобів експертного центру Міністерства охорони здоров’я.

Львівський офіс фабрики Новицького зачинився. Додзвонитися вдалося лише до його дружини у Відні, яка підтвердила арешт чоловіка. Австрійські правоохоронці натякають на те, що до просування препарату на ринки причетні корумповані українські посадовці. Генеральна прокуратура України зацікавилася закидами австрійців. Зараз вона перевіряє всіх, хто дозволяв продаж і продавав «Україн» в Україні.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...