Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Акордеоніст поскаржився до Євросуду

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Акордеоніст поскаржився до Євросуду

Відомий акордеоніст Ігор Завадський, який уже три місяці перебуває в слідчому ізоляторі (СІЗО) за підо­зрою в розбещенні неповнолітніх, звернувся до Європейського суду з приводу тортур, застосовуваних до нього в міліції. Про це повідомила Євгенія Закревська, адвокат музиканта. «Нам відмовили в порушенні карої справи за фактом тортур у міліції. Природно, ми будемо це оскаржувати. І хоча про відмову в порушенні справи стало відомо ще у квітні, я й досі не можу це оскаржити — мені все ще не дали офіційної ухвали про відмову. Тому в мене зв’язані руки. Тим часом Ігор подав скаргу з приводу тортур у міліції до Європейського суду. Ми чекаємо на результат», — розповіла адвокат. За її словами, зараз тривають експертизи, загалом же їх буде кілька десятків.

У міліції інформацію про тортури категорично спростували. «Пізніше нашу версію підтвердила й прокуратура, яка провела із цієї нагоди перевірку. Синці в Завадського справді знайшли, але це, як зазначили в прокуратурі, і є всі побої. Ні струсу мозку, ні переломів ребер експерти не виявили. Такий же висновок вони зробили й із приводу адміністратора Завадського — Андрія», — заявили правоохоронці.

Крім того, п. Закревську турбує стан зору її підзахисного. У п. Завадського дуже поганий зір: ліве око — мінус 9, праве — мінус 12. Він переніс серйозну операцію на очах. «Обстеження в Центрі мікрохірургії ока, якого вдалося добитися за допомогою нового омбудсмена Валерії Лутковської, засвідчило, що музикант справді має проблеми з очима. Ігорю призначили медикаментозний курс лікування, підбір контактних лінз і періодичне спостереження в окуліста», — повідомила адвокат.

Ось тільки на цьому все скінчилося, стверджує п. Закревська. «Я особисто розмовляла з лікарем, який сказав, що Ігорю реґулярно потрібне обстеження. Це ж написано й у висновку. Але відтоді нам іще жодного разу не дали дозволу відвезти його в клініку для чергового обстеження. Зір у Ігоря знову впав, йому напевно потрібні якісь нові медикаменти. Але які саме, ми не знаємо», — наголосила захисник музиканта.

Що ж до обстановки в СІЗО, то зараз, як зазначає адвокат, там стало спокійніше. «Зате переїзди із СІЗО (на суд або на які-небудь слідчі дії) для нього є справжніми тортурами — дорогою Ігорю постійно погрожують, принижують морально. Те саме відбувається з його адміністратором Андрієм», — додала вона.

Нагадаємо, що заслуженого артиста України затримали 23 березня. Йому інкримінують 11 епізодів розбещення неповнолітніх і один епізод зґвалтування. 21 травня Шевченківський районний суд продовжив Ігорю Завадському арешт на чотири місяці.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply