Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

57 справ за виплату «тіньової» зарплати

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

57 справ за виплату «тіньової» зарплати

Понад 10 тис. київських підприємств нараховує заробітну плату нижче за мінімальний рівень. Про це повідомили в прес-службі Державної податкової служби (ДПС) у м. Києві. «Таким чином, майже 40 тис. столичних найманих працівників не отримує належного соціального захисту, а бюджет втрачає значну суму податку на доходи фізичних осіб. Для працівників податкових органів це вказує на виплату «сірих» зарплат, тобто на їх виплату в «конвертах», — зазначила Ірина Носачова, голова ДПС у Києві.

За даними органів статистики, розмір середньої зарплати в Києві складає більш ніж 4,5 тис. грн, що в чотири рази перевищує мінімальну. З 1 жовтня ц. р. розмір мінімальної заробітної плати було встановлено державою на рівні 1 118 грн.
За словами керівника податкової служби, найбільше рівень заробітної плати мінімізують підприємства торгівлі, сфери послуг, громадського харчування й транспорту. Насамперед це пов’язано зі значними обсягами готівкових розрахунків у цих галузях господарської діяльності.
«У подібних сферах податківці виявляють значні порушення законодавства про працю та фіксують виплату «тіньової» зарплати. Податкова служба міста Києва не залишається осторонь цих зловживань, тому на кожний подібний «сигнал» відбувається швидке реагування», — розповіла п. Носачова.
У податковій нагадали, що виплата заробітної плати «у конверті» — грубе порушення трудового та податкового законодавства, за яке статтями 172-175 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність посадових осіб. Загалом від початку року в районні відділи столичної податкової міліції було передано 636 матеріалів щодо підприємств, які порушили законодавство про працю, відкрито 57 карних справ. Із-поміж зазначених підприємств 378 суб’єктів господарської діяльності підвищили рівень виплати заробітної плати працівникам, до бюджету надійшло 2,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply