Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 11, 2019

Чехія не ратифікує Угоди про асоціацію

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Чехія не ратифікує Угоди про асоціацію

Карел Шварценберґ (на фото), перший віце-пре­м’єр уряду Чехії й голова чеського Міні­стерства закордонних справ, заявив, що його країна не має наміру ратифікувати Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом (ЄС), навіть якщо її буде погоджено та підписано. «Зараз — ні. Гадаю, що в інший час — так, але не зараз. Потім», — відповів п. Шварценберґ на запитання журналістів, чи буде ратифіковано таку угоду.

Офіційна Прага не вважає, що Україна зараз дотримується базових політичних цінностей і правил євроспільноти, таких як верховенство закону, демократія, розумне управління. За словами Карела Шварценберґа, «Україна є однією з важливих країн Європи, але вона повинна пройти весь цей важкий шлях євроінтеґрації».

Також у Чехії сподіваються, що в Україні буде створено рівні умови для всіх учасників майбутніх парламентських виборів 2012 року. Пан Шварценберґ був серед п’яти міністрів закордонних справ країн ЄС, які опублікували відкритий лист у The New York Times щодо стану демократії в українській державі. Коментуючи мету написання відкритого листа, чеський дипломат висловив надію, що стаття за його співавторства мала «відповідний ефект і стала поштовхом до прискореного розвитку демократії в Україні».

Справи Юлії Тимо­шенко, Юрія Луценка та ще багатьох відомих українських політиків, які перебувають зараз за ґратами в Україні, «викликають багато неґативу», повідомив п. Шварценберґ. Він сказав, що не може коментувати судових процесів, але водночас застеріг: «У ЄС виникає враження, що судова влада в Україні працює за політичним замовленням. Це унеможливлює майбутнє членство країни в ЄС».

 Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply