Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Веселих свят!

Автор:

|

Грудень 24, 2015

|

Рубрика:

Веселих свят!

2016 рік

Зимові свята є чудовою нагодою для того, щоб зробити подарунок навіть тому, кого ти не знаєш особисто. Як писав Чарльз Діккенс в оповіданні «Різдвяна пісня»: «Я завжди чекав цих днів як найкращих у році. Це радісний час — дні милосердя, доброти, всепрощення».

Різдво під час АТО
День святого Миколая, Новий рік, Різдво — це все родинні свята. Але чимало українських дітей утратило своїх батьків через воєнні дії. Чиїсь сім’ї були вимушені переїхати з рідних міст. «Але це не має позбавити дітей свята», — вважає Христина Береговська, директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської обласної державної адміністрації.
22 січня в приміщенні Обласного центру народної творчості відбудеться святкування Різдва для дітей, батьки котрих загинули в зоні проведення антитерористичної операції (АТО). Для них проводитимуть різноманітні ігри та майстер-класи. 30 дітей із родин львівських військових уже отримали подарунки. На Львівщині відсвяткували день святого Миколая 40 дітей із родин переселенців. А вже на Різдво зі сходу має приїхати близько сотні дітей.

Серйозні IT-Миколаї
Напередодні зимових свят львівські ІТ-компанії та їхні працівники об’єднують свої зусилля, щоб допомогти дітям. Комп’ютерники не зупиняються на іграшках чи солодощах — вони четвертий рік поспіль збирають гроші на закупівлю медичного обладнання для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Вдалося зібрати 431 тис. грн. За словами Ксенії Мединської, координатора проекту, вони й не сподівалися, що зможуть зібрати таку суму. На ці гроші закуплять п’ять надточних мікроскопів і мобільну рентґен-установку.
Збір коштів відбувається кількома шляхами. По-перше — участь у флешмобі. Працівникам сфери ІТ пропонують перерахувати свою денну зарплату на користь благодійного фонду «Крила надії» та передати естафету трьом своїм колеґам. Цей флешмоб поширюють у соціальних мережах під хештегом #ITMykolaypocketchallenge.
По-друге, у 25 львівських офісах ІТ-компаній були встановлені скриньки для збору пожертв. По-третє, усіх охочих закликали просто перерахувати гроші благодійному фонду.
Також у рамках акції влаштовуються різноманітні благодійні аукціони та вечірки. «ІТ — це не лише програмування та висока зарплата, це перш за все велика спільнота. Нас багато, ми знайомі між собою і можемо швидко поширювати інформацію», — сказала п. Мединська.

Робити добро разом із новою поліцією
У Львові до благодійного проекту, який був присвячений дню святого Миколая, вирішили долучити нову патрульну поліцію. Благодійна акція «TOYдень» мала на меті зібрати кошти на подарунки для мешканців львівського геріатричного центру з нагоди свята Миколая. На свято запросили львівських поліцейських, котрі розповіли дітям про те, що таке поліція й яка її місія. Також поліцейські разом із дітьми й їхніми батьками взяли участь у майстер-класах із виробництва новорічних іграшок.
За словами Юлії Лопушанської, однієї з організаторів акції, поліція охоче погодилася взяти участь у події. У мабутньому до таких акцій планують залучати медиків, пожежників і представників інших соціально важливих професій.
У рамках акції відбуватиметься благодійний збір коштів для людей, котрі проживають у Львівському геріатричному пансіонаті. Крім звичайних пожертв, гості свята зможуть купити різноманітні вироби ручної роботи від молодих майстрів — 25 % виручених коштів піде
на благодійність.

Миколай про тебе не забуде
Цього року вже в 15-й раз поспіль відбулася благочинна акція «Миколай про тебе не забуде», яку організовує Академія української молоді спільно з навчальними закладами, громадськими організаціями та спільнотами Львова. На меті було зібрати та роздати подарунки для соціально незахищених дітей.
Уперше така акція пройшла у Львові ще 2001-го й відтоді проводиться щорічно по всій Україні. Цього року акція відбулася у приміщенні Українського католицького університету. Там працювала Фабрика святого Миколая, де волонтери збирали подарунки для дітей.
Помічники святого традиційно завітали до дітей із ба гатодітних і малозабезпечених сімей, а також до дітей, чиї батьки є учасниками АТО або загинули в зоні проведення бойових дій.

333 таємних Миколаї
Традиція «таємного Санти» відома в усьому світі. Друзі чи колеґи пишуть свої імена на папірцях, перемішують їх і потім наосліп витягують ім’я того, кому цього року даруватимуть різдвяно-новорічний подарунок. Це зменшує кількість витрат, які були б невідворотними, якби треба було купити з десяток подарунків для всіх, а також додає елемент гри та несподіванки.
Подібну акцію вирішили влаштувати цього року редакція інтернет-видання Zaxid.net та інтернет-книгарня «Всі книги». Книгарня вже має 333 зареєстрованих «книжкових Сант». Більшість учасників акції — кияни, але є й мешканці Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Чернівців, Харкова, Кіровограда, Черкас, Одеси, Рівного, Житомира, Запоріжжя, Хмельницького, Полтави та Херсона.
За словами Андрія Капранова, список, із якого книгарня пропонує обрати подарунок для свого підопічного, складається переважно з бестселерів і книг, які радили додати до підбірки самі учасники «Книжкового Санти». Гроші, що становитимуть різницю між вартістю куплених книжок і сумою, яку внесли учасники акції, книгарня перерахує дитячому притулку.

Святий Миколай через Twitter
Два роки тому серед українських користувачів соціальної мережі Twitter з’явилась ідея влаштувати обмін подарунками напередодні дня святого Миколая. Акцію назвали #ТвіМиколай. Як розповіла львівський архітектор Ольга Супрун, одна з авторів ідеї, формат і деталі акції всі зацікавлені користувачі Twitter вигадували разом. Згодом був створений оргкомітет, який зараз складається з двох осіб — Петра Литвина з Білої Церкви й Олени Шиян з Одеси.
Цього року команда ТвіМиколая працює разом із громадською організацією «Свіжа кров», яка займається створенням служби крові в Україні та популяризацією донорства. 4 тис. грн були передані відділенню переливання крові Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».
«Новорічні свята — чудовий час, коли казка оживає та найзаповітніші мрії стають реальними. Давайте завершувати на високій добрій ноті рік, що відходить у минуле. Відкривайте серця, допомагайте тим, кому потрібна ваша допомога, і будьте щасливими»,
— закликав Валентин Десятник, голова організації «Свіжа кров».

Ольга Перехрест, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply