Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

В Україні відсвяткували 160-річчя видатного письменника Івана Франка

Автор:

|

Вересень 01, 2016

|

Рубрика:

В Україні відсвяткували 160-річчя видатного письменника Івана Франка
Ювілейна банкнота

Ювілейна банкнота

27 серпня Україна відзначила 160-річчя свого видатного сина, працелюба, творця та генія Івана Франка. Президент Порошенко у своєму вітальному слові з цієї нагоди процитував ось ці слова Каменяра: «Мусимо навчитися чути себе українцями — не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів».
У селі Нагуєвичі на Львівщині досі зберігаються приватні речі, пов’язані з Франком. Перед урочистостями гості з квітами приїхали до рідного села Каменяра. За гіда був онук письменника Роланд Франко. Саме він вирішив ініціювати створення такої міжнародної премії. Цього року її вручають вперше. Саме тому декотрі учасники зумисне приїхали з-за кордону. Цьогоріч на здобуття премії Івана Франка вже подали понад десяток наукових робіт із кількох країн світу. Організатори переконані, що в наступні роки їх стане більше.
До ювілею Національний банк України випустив колекційні гроші — банкноти номіналом у 20 гривень, не призначені для обігу. А У Львові створили найбільший у світі портрет Івана Франка.
Та, мабуть, наймасштабніше дійство до роковин Каменяра відбулося у місті, що прийняло 1962 року його ім’я — Івано-Франківську. Урочистості розпочалися покладанням квітів до його пам’ятника письменника. Також відкрили кімнату-музей Франка, створення якої ініціювала міська громада. Тут, зокрема, експонують і документи, відповідно до яких місто Станіславів перейменували на Івано-Франківськ.
Крім цього, у місті відкрили Галицьку хорову академію. На різних сценах твори поета виконували 30 професійних і самодіяльних хорів. Вони з’їхалися з усієї області. А ввечері виступив знаменитий хор імені Григорія Верьовки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...