Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Ужгород прикрасили писанкові дерева

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Ужгород прикрасили писанкові дерева

Дерев’яні, паперові, металеві, оздоблені візерунками з бісеру, круп — тисячі писанок і крашанок 28 квітня прикрасили центр Ужгорода. Виконані за всіма можливими унікальними техніками, свої великодні дерева сюди привезло 54 команди з кожного району Закарпаття в межах обласного фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко». На кованих гілочках кожного металевого дерева заввишки в майже людський зріст розмістилося від ста до 300 самобутніх Великодніх яєць. Кожне — ручної роботи, усі учасники команд — у традиційних вишиванках.

12-річна Оксана розповіла: писанки для конкурсу виготовляла вперше, а такого їх розмаїття не бачила ще ніколи в житті: «Це – просто неймовірно! Я знала, що писанкових дерев буде багато, але такого не очікувала. Мої писанки розмальовані вручну традиційними візерунками, а ось ці — викладені гречкою та пшоном. На виготовлення кожного такого яєчка потрібно не менш ніж дві години».
54 писанкових дерева розташували по периметру площі Народної в Ужгороді. У центрі — найбільша писанка. Величезне кількаметрове яйце, розмальоване блакитно-жовтими кольорами. Такий грандіозний конкурс в області провели вперше. «Закарпаття здавна славиться традиціями писанкарства. Кожен район, кожне село має унікальні техніки, котрі, власне, ми й хотіли показати під час цього фестивалю. До того ж, сьогодні – Вербна неділя, а передвеликодній період завжди був для закарпатців особливим — саме в цей час люди готуються зустріти світле свято Воскресіння Христового. І дуже радісно, що нині сюди подивитися на символ Великодня — писанку – прийшло так багато краян», — сказав Олександр Ледида, голова Закарпатської обласної державної адміністрації (ЗОДА).
Керівник краю нагородив переможців конкурсу цінними подарунками, грошовими преміями та відзнаками ЗОДА. А переможцями конкурсу стали: команда Хустського району; Закарпатський центр науково-технічної творчості учнівської молоді та Міжгірський професійний ліцей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply