Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Українська гривня відсвяткувала своє 20-річчя

Автор:

|

Вересень 08, 2016

|

Рубрика:

Українська гривня відсвяткувала своє 20-річчя

Українська гривня

2 вересня 1996 року в обіг була введена українська валюта — гривня. Слово «гривна» має корінь із санскритським griiv’aa, тобто «потилиця». Як вважають історики, назва валюти походить від золотої чи срібної прикраси-обруча, який носили на «загривку». Гривня була основною грошовою одиницею в Русі до XIV ст. З другої половини ХІІІ, під час татаро-монгольської навали, срібну гривню почали ділити навпіл. Саме так з’явилися рублі, від слова рубати.
Коли 1996-го гривню ввели в обіг, її курс до карбованця був — 1:100 000. Саме карбованець, або купоно-карбованець, став жертвою інфляції 1992-1995 рр., коли Україна була на перехідному етапі. На своєму початку українська валюта була доволі міцною. Курс був 1,8 грн за 1 USD! Так тривало аж до економічної кризи 1998 року. Потім курс довгий час тримався на рівні 5 грн за 1 USD.
Якщо з назвою гривня суперечок було не багато, то копійки могли мати й іншу назву. Серед варіантів були різаний і сотий. У Русі монети мали називалися шагами. Однак зупинилися на звичній назві. Бачили гривні та копійки з датою 1992? Справді, того року були видруковані перші гривні та викарбувані перші копійки, однак в обіг вони надійшли аж 1996-го під час грошової реформи.
Після розвалу СРСР в Україні не було підприємств, які б могли взятися за виготовлення банкнот. Тож вперше національну валюту друкувала канадська компанія Canadian Bank Note Company. Тоді українського дисидента Левка Лук’яненка якраз призначили послом у Канаду. Саме він попросив діаспору допомогти Україні.
За даними Національного банку України (НБУ), станом на листопад 2015 року в обігу було 2,8 млрд штук гривневих банкнот загальною вартістю в 295,7 млрд грн! Отже, на одного українця припадає 64 банкноти загальною вартістю 6758 грн.
Грошовий папір для виготовляє фабрикою банкнотного паперу НБУ в м. Малині, що на Житомирщині. Життя паперових грошей недовге. Банкноти номіналом 1, 2 і 5 грн «живуть» від півроку до восьми місяців. Потім НБУ міняє їх. Банкноти номіналом від 10 до 100 грн перебувають в обігу до трьох років. А от 200 і 500 грн «живуть» від п’яти років і більше. 640 млн банкнотів всіх номіналів щороку НБУ вилучає з обігу через фізичний знос! З 1992-го і дотепер на банкнотній фабриці НБУ вже виготовили кілька мільярдів купюр. Однак, точна кількість — державна таємниця.

Настя Сукач, канал «24»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...