Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 13, 2018

Україна відзначила День Соборності

Автор:

|

Січень 28, 2016

|

Рубрика:

Україна відзначила День Соборності

День Соборності

22 січня ц. р. Україна святкувала День Соборності. Саме 22 січня 97 років тому було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, але відзначати цю подію на державному рівні стали лише 1999-го. Щороку активісти символічно демонструють, що Схід і Захід — разом. Із жовто-синіми стрічками створюють живий ланцюг через Дніпро. Цього разу було так само. У Києві на мосту Патона учасники акції простягнули 30-метровий державний стяг. Подібна акція проходить у різних містах України вже дев’ять років поспіль.
Петро Порошенко привітав українців із Днем Соборності. «Соборність — це неподільне ціле з усіх українських земель, які колись належали до різних імперій, а тепер об’єднані в незалежну європейську Українську державу», — сказав Президент.
«Соборність — це велика міцна родина для всіх громадян України. Ми розмовляємо українською, російською, кримськотатарською й іншими мовами, але консолідує нас єдина державна мова, — українська. Ми ходимо до різних церков, але Бог у нас — один. І земля наша — одна на всіх», — заявив п. Порошенко.
Глава держави зазначив, що не забуде «сплеску українського патріотизму», який демонстрував «синьо-жовтий Донецьк» під час Євро-2012. «Ці кольори разом із тризубом повернуться на своє законне та природне місце в Донецьку і Луганську, Сімферополі та Севастополі», — наголосив він.
Президент зазначив, що українці майже 25 років тому саме на референдумі підтримали відновлення незалежності своєї держави. «І відтоді щодня конкретними справами говоримо рішуче, гучне і багатомільйонне «так» — соборній, вільній, неподільній Україні», — сказав.
Із нагоди Дня соборності Петро Порошенко вручив високі державні нагороди видатним громадянам України. Так, Орденом Свободи були відзначені Дмитро Павличко та Святослав Вакарчук, орденом князя Ярослава Мудрого III ступеня — Володимир Філенко, а орденом «За заслуги» I ступеня — Ілля Ємець, директор державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України».
Своє нагородження прокоментував Святослав Вакарчук. Він сказав, що не є великим шанувальником нагород, але вирішив не відмовлятися від ордена. «Я вирішив, що у теперішніх умовах якісь публічні відмови буде сприйнято як демарш, який, на мою думку, — зайвий і тільки розхитує човен, в якому ми всі перебуваємо», — зауважив співак.
«Я подякував за орден, але сказав, що, на жаль, одними орденами ситуацію в країні не зміниш. Сказав, що є внутрішній ворог — корупція, тотальна несправедливість, відсутність речей, які реально показали б, що влада змінюється докорінно. Для того, щоб цього внутрішнього ворога перебороти, також потрібні герої, потрібні «кіборги», але сьогодні таких героїв у владі, в політиці нема», — заявив п. Вакарчук. Він сказав п. Порошенкові, що люди вже не чекають від влади змін і це — найгірше. Але, на думку співака, ще не пізно все змінити.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...