Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

У Львові відзначили річницю створення ЗУНР

Автор:

|

Листопад 03, 2016

|

Рубрика:

У Львові відзначили річницю створення ЗУНР

Реконструктори

1 листопада в Україні святкували 98-му річницю проголошення Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). У Львові цього дня відзначили театралізованою виставою на площі біля будівлі місцевої обласної державної адміністрації. Під час військово-історичного дійства була задіяна раритетна військова техніка, справжня польова кухня, а також однострої та зброя часів українських визвольних змагань.
Таким чином активісти відтворили події 1918 року, коли українські стрілецькі частини під командуванням Дмитра Вітовського без єдиного пострілу взяли під контроль найважливіші установи Львова, проголосивши ЗУНР. При цьому Листопадовий чин спровокував початок війни між молодою республікою та Польщею, яка тривала до 1919-го.
Тим не менш національно-демократична революція в Галичині стала важливим кроком до створення у січні 1919 року єдиної Соборної України. «Відзначаючи ті бурхливі події, ми насамперед вшановуємо подвиг українців, котрі показали силу духу, самовідданість у боротьбі за національну державність. Соборність, отримана кров’ю мільйонів патріотів, і незалежність, яку зараз захищають від аґресора українські воїни, є нашими священними досягненнями», — зазначив Петро Порошенко у привітанні з нагоди річниці створення ЗУНР. Раніше Кабінет Міністрів України схвалив рішення про затвердження плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply