Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 16, 2019

Святий Миколай — у дії

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

Святий Миколай — у дії
Резиденція Святого Миколая у Крапатах

Резиденція Святого Миколая у Крапатах

У Великій Лаврській дзвіниці Києво-Печерської у Києві 1 грудня відкрилася резиденція Святого Миколая. На офіційній церемонії відкриття були присутні сам святий, його помічниця і кілька десятків дітей із батьками. У листі до святого Миколая діти залишили свої побажання: переважно — миру та злагоди Україні. Потім перед хлопцями виступили клоуни. Після завершення офіційної частини святий Миколай запросив дітей до свого кабінету, де особисто поспілкувався з кожною дитиною.
А наступного дня відкрили резиденцію Святого Миколая й у Львові. Дітки зачаровано слухали дідуся, котрого чекали цілий рік. Привітавшись з малечою, Миколай зі своїми помічниками — маленькими ельфами Круть і Верть — розпочали у резиденції прийом. Вогники, ялинки, мішки подарунків і запах Різдва — у казковій дерев’яній хатинці вмощується бородатий. «Нас тут цілий рік не було, ми приїхали з Куби», — каже Чудотворець.
Меланка і Дем’янчик чекали на Миколая. Вони сідають до нього на коліна і розповідають йому віршика, а він дарує омріяні подарунки. «Подарував цукерки і розмальовку», — хваляться дітки. «Дітям приємно у великому колективі, плюс це вже традиція. Ми щороку приходимо, нам подобається», — розповідає мати Олександра Волошиновська.
Просити здійснити свої мрії до Миколая прийшли і дітки з дитячого будинку, сором’язливі, але з такими ж рожевими дитячими мріями. Вони — зі соціально незахищених сімей, дехто — напівсироти. Миколая також чекали цілий рік. «Хочу чарівну паличку, платтячко і мешточки», — кажуть Вероніка і Світлана. «Найголовніше — щоб дітки менше сиділи в тих ґаджетах, а більше гралися на свіжому повітрі, каталися на санчатах на лижах», — наголосив Святий Миколай.
А в Івано-Франківську Мальтійська служба допомоги розпочала акцію «Святий Миколай іде до сиріт». Дітям і сиротам, котрі проживають в інтернатах і дитячих будинках, готуватимуть подарунки до дня Святого Миколая. Також їх забезпечать речами першої необхідності.
Уже майже 2 тис. дитячих листів надійшло до офісу Мальтійської служби. Дітки пишуть не тільки про омріяні подарунки, а ще й розказують про себе, свої уподобання, мрії й особливі здібності. Діляться тим, що болить і чого бракує. «З такого листа можна багато дізнатись про дитину і вже обрати, для кого подарувати трішки радості, тепла та щастя», — запевняють волонтери.
Цього року новорічні свята «декомунізують». Мешканці Києва та багатьох інших українських міст побачать Святого Миколая замість Діда Мороза та його внучки. Про це заявив Ігор Добруцький, засновник етнокультурного проекту Folk Ukraine, який займається організацією головної ялинки країни на Софійській площі. «Ми довгий час популяризували цю ідею і тепер це справді набуло масового характеру. Дід Мороз — вигаданий персонаж і пережиток радянського минулого», — сказав він. До слова, в івент-агенціях кажуть, що українці відмовляються від Діда Мороза та Снігуроньки і на корпоративах.
А 4 грудня на Софійській площі в Києві встановили 26-метрову головну ялинку України. «Дереву 86 років і заввишки воно сягає 26 м. Ялинка була у планових вирубках, і ми з цих вирубок обрали найкращу», — розповів п. Добруцький. Ялинку прикрашатимуть яворівські іграшки, гірлянди та 42 тис. ліхтариків.

Христина Шевченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...