Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Школярам платять «зарплату» за знання української

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

Школярам платять «зарплату» за знання української

Попри скандали конкурс знавців української мови імені Яцика, де за грамотність і гарне знання державної вручають премії, в Україні таки виживає. 15 травня в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулося врочисте нагородження переможців і призерів та їхніх наставників ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який проводять із метою всебічного розвитку та функціонування української мови, а також її популяризації серед молоді. Цьогоріч, за результатами конкурсу, переможцями стали 14 осіб, яким були призначені стипендії президента України, що виплачуватимуться протягом року. 2012-го переможцями визнали 12 осіб, серед яких сім учнів загальноосвітніх навчальних закладів щомісячно отримують по 600-1 000 грн.

Десятки меценатів з усього світу скидаються грішми, аби діти, які кохаються в українській мові, отримували не просто диплом чи грамоту, а справжню дорослу винагороду. Свій перший гонорар розміром 3 тис. грн дев’ятирічна Влада ретельно рахує й дуже ним тішиться. Дівчинка потрапила до трійки найкращих знавців мови серед третьокласників. Учениця Дніпропетровського ліцею з російськомовної сім’ї зізнається, що в побуті їй нема з ким розмовляти державною, проте на уроці мова дається легко.
Грошові винагороди на конкурсі сягають 7 тис. грн. Кошти надходять лише від меценатів. Організатори конкурсу бідкаються, що третій рік поспіль мовні змагання ігнорує рідне Міністерство освіти. За таких умов конкурсу, в якому бере участь 5 млн. дітей із 20 країн світу щороку, тепер доводиться боротися за виживання.
Але тішить те, що лави знавців мови усе більше поповнюють діти з півдня та сходу України. Переможниця шестикласників Анастасія зі Сімферополя розкрила свою таємницю: їй допомагають практикуватись у побуті батьки. Натомість, восьмирічний призер Андрій упевнений, що запорукою гарних знань є щоденне навчання: «Усі канікули треба писати тексти, речення, самостійно читати».

До слова
Верховна Рада відмовилася провести парламентські слухання щодо законодавчого гарантування та практичного забезпечення статусу української мови як державної. Відповідну постанову підтримало лише 167 депутатів за необхідних 226 голосів. Представляючи проект постанови, позафракційний депутат Олесь Доній зазначив, що авторами документа є десять депутатів від опозиції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply