Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

На гостину до святого Миколая

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

На гостину до святого Миколая
Лист Святому Миколаю

Лист Святому Миколаю

Наближається день святого Миколая Чудотворця й інші зимові свята, а з ними — канікули та відпустки. Це — чудовий час подарувати казку дітям і дорослим, а також вирушити в гос-
ті до святого Миколая. Влаштовувати садиби, гостини, хатинки чи резиденції святого Миколая чи Діда Мороза — досить популярна справа зараз. Мабуть, вони є чи не в кожній області, а в деяких — навіть кілька.

Гуцульський Миколай
Головна резиденція святого Миколая розмістилася серед мальовничих Карпатських гір — у селі Пістині Косівського району Івано-Франківської області, на території Національного природного парку «Гуцульщина». Садиба, що приймає гостей уже 11 років, — не лише цікаве та розважальне, а й пізнавальне місце. Тут є гостьова кімната, де Миколай приймає гостей і відповідає на листи, музей ялинкових іграшок і музей природи. Садиба працює цілодобово.
Якщо поїдете у гості до Миколая, завітайте у сам Косів на ярмарок народних майстрів чи у мальовниче село Шешори неподалік. Майте на увазі, що зупинитися у садибі святого немає можливості, подбайте про нічліг у сусідніх селах.

Подільська резиденція
Найбільша резиденція Миколая на Хмельниччині вже третій рік поспіль відкривається в Кам’янці-Подільському, в готелі Reikartzа у центрі старого міста. Проект є соціальним, тому вхід у резиденцію — безкоштовний, а для вихованців інтернатів, дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей обіцяють улаштувати ще й розважальні програми та зробити безкоштовні подарунки.
У резиденції можна не лише отримати подарунок із рук Миколая, а й узяти участь у майстер-класі, подивитися виставу, ознайомитися з роботою майстерні див тощо. Якщо поїдете туди, матимете чудову нагоду погуляти одним із найгарніших містечок України, відвідати Петро-Павлівський собор, вежу Вірменської дзвіниці, могутню Кам’янецьку фортецю, помилуватися каньйоном річки Смотрич і вуличним стрітартом.

Столичні бородані
У Києві працюватиме одразу кілька резиденцій святого Миколая. Одна з них розміститься у центрі Києва, на Михайлівській площі. Діти не лише зможуть сходити в гості до Миколая, а й покататися на каруселях. Тут працюватиме колесо огляду, ковзанка, льодяні ріки й інші атракціони. Головна ж ялинка країни розміститься на сусідній Софійській площі. Святкові урочистості розпочнуться 19 грудня зі запалення вогників на ній.
Ще одна приймальня Миколая відкрилася у Києво-Печерській лаврі. Святий прийматиме гостей у кабінеті, який розмістився у двоповерховій дзвіниці Успенського собору, до 19 січня, щосереди з 16 до 17 години. Відвідувачі також зможуть переглянути виставку київських майстрів ужиткового мистецтва, інсталяцію «Різдво Христове», а також опустити лист Миколаю у спеціальну скриньку.

Із українським колоритом
В етнографічному комплексі «Мамаєва слобода» (масив Відрадний у Києві) Миколай буде не звичайним, а з національним колоритом. Його резиденцію прикрасять вишитими рушниками, традиційними глечиками й іншим начинням, а сам святий носитиме гетьманську шапку та гратиме на лірі. А ще — навчатиме дітей пекти «миколайчики» (святкові медові пряники).

Львівський Миколай
У Львові зустрітися з Миколаєм можна у Музеї народної архітектури та побуту (у народі його називають Шевченківський гаєм). Тут для відвідувачів підготували цілу театралізовану екскурсію, під час якої вони завітають у старовинну церкву, школу, побачать водяний млин, познайомляться з янголом та, звісно ж, зі святим Миколаєм, котрий подарує слухняним дітям подарунки. Екскурсії відбуватимуться 18 й 19 грудня, щогодини з 10-ї до 14-ї.

Шевченківський гай узимку
Зимова подорож у Шевченківський гай у Львові може справити незабутнє враження на дорослих і дітей. Адже тут, під відкритим небом, зібрана автентична архітектура Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини та Буковини. Крім того, у Львові можна здійснити цікаву екскурсію чи долучитися до інших розваг.

Ксенія Жужа

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply