Новини для українців всього свту

Monday, Dec. 16, 2019

Марш спадкоємців дивізійників

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Марш спадкоємців дивізійників

На східних теренах України відбувся перший у історії марш на честь першої української дивізії Української національної армії «Галичина». Про це повідомив Рінат Ковбасюк, один з організаторів акції. Активіст уточнив, що хода під назвою «Марш лицарської слави» відбулася 28 квітня в Кривому Розі й була присвячена 70-річчю заснування дивізії. У заході взяло участь понад сто мешканців міста. Це були переважно представники Конґресу українських націоналістів, Української народної партії, Народного руху України та різних громадських організацій.

Учасники маршу несли в руках жовто-сині та червоно-чорні стяги. Під час акції вони скандували: «Слава Україні! Героям Слава!» та «Слава дивізії «Галичина»! Навіки слава!» «Марш проходив центральними вулицями міста — проспектами Гагаріна та Металургів. Він завершився біля пам’ятника Богданові Хмельницькому врочистим мітинґом», — розповів п. Ковбасюк.
За його словами, активісти прокрокували містом понад 5 км. «Хоча під час ходи були дрібні провокації з боку окремих перехожих, марш відбувався цілком мирно та спокійно», — зауважив громадський діяч. Він наголосив, що дивізія «Галичина» насамперед воювала за волю України. «Тому нашим завданням було розвіяти міф про те, що «Галичина» — це якесь нацистське, гітлерівське формування. На жаль, чимало людей у східній Україні живе в полоні цього міфу», — зауважив активіст.
Він нагадав, що 1987 року в Канаді урядова комісія з розслідування воєнних злочинів на чолі з Жюлем Дешеном визнала, що не існує доказів скоєння злочинів учасниками дивізії «Галичина». Не засудив її бійців, попри вимоги Радянського Союзу, і Нюрнберзький трибунал. «Започаткувавши таку акцію, ми сподіваємося, що інші міста на сході України підтримають нашу ідею з вояками дивізії «Галичина», як це було з ушануванням пам’яті Романа Шухевича», — підсумував Рінат Ковбасюк.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply