Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Гімн «Ще не вмерла Україна» святкує 150-річчя

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Гімн «Ще не вмерла Україна» святкує 150-річчя

У Львові, у приміщенні Львівського історичного музею, відкрилася виставка «Національні символи України», присвячена 150-й річниці зчасу написання Гімну «Ще не вмерла Україна». На виставці репрезентовано понад 150 експонатів, які пов’язані з національною символікою.

Усі пам’ятки, які представлено на виставці, зберігаються у фондах Львівського історичного музею, Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові, Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка, Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського, Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника та бібліотеці Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка. Це вперше в одній експозиції зібрано так багато раритетів.
Варто зазначити, що на виставці представлена цитра ХІХ ст. — музичний інструмент, для якого Михайло Вербицький написав музику на вірш «Ще не вмерла Україна». «Сьогодні ми маємо чудовий Гімн, створений наддніпрянцем Павлом Чубинським і Михайлом Вербицьким, який походив із Львівщини. Ці дві постаті словами та музикою об’єднали цілу Україну. Я закликаю всю громадськість міста Львова подумати над створенням пам’ятника цим видатним людям. Монумент потрібно зробити на одному постаменті як символ об’єднання українського народу», — сказав проф. Іван Головацький, голова Громадської ради музею визвольної боротьби у Львові. Водночас, д-р Богдан Чайковський, директор Львівського історичного музею, запропонував викласти ідею щодо створення пам’ятника в Інтернет для загального ознайомлення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...