Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Завершився перший сезон олімпійського циклу у фігурному катанні

Автор:

|

Квітень 16, 2015

|

Рубрика:

Завершився перший сезон олімпійського циклу у фігурному катанні
Ярослав Паніот

Ярослав Паніот

Чемпіонатом світу у Китаї завершився перший сезон нового олімпійського циклу у фігурному катанні. Він виявився цікавим, адже після чергової Олімпіади перекроюється усталена схема лідерів: багато спортсменів завершує кар’єру, з’являються нові обличчя. І хоч для України цей сезон минув без гучних перемог, все ж таки виступи українських спортсменів дають підстави для стриманого оптимізму. Особливо це стосується танців на льоду та чоловічого одиночного катання — дисциплін, у яких Україна свого часу домоглася неабияких успіхів.

Уперше на чемпіонаті світу 17-річний одесит Ярослав Паніот виконав четверний стрибок. Показавши дуже гідний прокат, юний дебютант здобув лише 24-те місце. І тим не менш, учень В’ячеслава Загороднюка, чиї блискучі виступи важко забути, запам’ятався глядачам і, що важливо, суддям.
Цього сезону Ярослав Паніот уперше виступав на «дорослих» змаганнях і відразу поставив якщо не світовий, то, принаймні, свій власний рекорд. Тим більше не варто пропускати повз увагу неймовірну конкуренцію у цьому виді програми.
Дебют на чемпіонаті світу українського танцювального дуету Олександра Назарова — Максим Нікітін завершився 17-м місцем. Це — не надто висока позиція, але варто пам’ятати, що у попередні роки українським дуетам не вдавалося навіть пробитися до довільної програми. 18-річна Олександра та 20-річний Максим виступали цього сезону й у юніорських змаганнях. На чемпіонаті світу серед юніорів вони впевнено завоювали «бронзу». Однак тепер їм доведеться цілковито зосередитися на «дорослому льоді». Наразі головним для них було не місце, яке вони посіли під час змагань, а програми, їх якість і яскравість.
І короткий, і довільний танці у виконанні цього пари були оригінальними та стильними. Попри молодість українські початківці вже мають власне обличчя. І варто сподіватися, що їхній шлях до медалей не буде надто довгим, як це, на жаль, часто буває у танцях.
Тим більше що цьогоріч у цьому виді програми відбулася справжня сенсація: майже ровесники українського дуету французи Габріела Попадакіс і Ґійом Сізерон «перескочили» в чемпіони Європи з минулорічного 15-го місця, а в чемпіони світу — із 13-го. Здається, такого стрибка до них не робив іще ніхто. Тому високе як для дебютантів 11-те місце на чемпіонаті Європи Назарової-Нікітіна дозволяє сподіватися, що в України знову з’явилася перспектива у цьому виді спорту.
Звісно, Євген Ларін, голова Федерації фігурного катання України, оголосив, що кожному фігуристові було поставлене завдання потрапити до топ-10. Ніхто з українських спортсменів так і не ввійшов до чільної десятки. Однак п. Ларіну, обраному на посаду 2012-го, неважко розповісти й про те, що у фігуристів узагалі немає умов для тренування, і про те, як легко Україна відпускала за кордон видатних спортсменів, котрі змагалися під її прапором, і навіть про відсутність телетрансляції найбільших змагань. Але ми маємо талановитих молодих спортсменів, маємо трохи часу до Олімпіади і можемо сказати, що новий олімпійський цикл розпочався для України набагато оптимістичніше, ніж попередній.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply