|

Липень 02, 2015

|

Олександр Хижняк

У столиці Азербайджану Баку 12-28 червня ц. р. відбувалися перші Європейські ігри. Незважаючи на економічну кризу та військовий конфлікт із Росією від України на змагання змогло поїхати 243 спортсмени. Вони вибороли 45 медалей (вісім золотих, 14 срібних і 23 бронзових) і посіли восьме загальнокомандне місце.

Грецько-римська боротьба
У фіналі у категорії до 98 кг Дмитро Тимченко поступився росіянину Ісламу Магомедову з рахунком 0:3 і був змушений задовольнятися «сріблом». Дмитро Пишков змаганнях у вазі до 75 кг завоював бронзову медаль, здолавши у боротьбі за третє місце німця Паскаля Айселя з рахунком 3:1. Жан Беленюк у категорії до 85 кг теж також здобув «срібло», програвши у фіналі росіянину Давиду Чакведадзе з рахунком 3:1.
Зате у жінок Аліна Стадник-Махиня принесла Україні довгоочікуване «золото». В півфінальному поєдинку Аліна перемогла Елін Фокен із Німеччини. Інша українка, Тетяна Лавренчук, у фінальній сутичці у ваговій категорії до 58 кг поступилася угорці Емес Барці.

Вільна боротьба
Юлії Ткач, чемпіонці світу та Європи, також не вдалося додати в свою скарбничку золоту медаль. Українка, котра виступає в категорії до 63 кг, програла у фіналі росіянці Валерії Лозинській 4:5.
Серед чоловіків Валерій Андрейцев впевнено здолав свого опонента зі Словаччини у бронзовому фіналі. В останній день змагань у борців медаль у категорії до 61 кг Україні приніс «вільник» Василь Шуптар. У сутичці за «бронзу» він впевнено здобув перемогу над болгарином Радославом Веліковим, чемпіоном світу 2006-го.

Самбо
Олена Сайко стала бронзовим призером Європейських ігор у змаганнях із самбо (до 64 кг). На шляху до фіналу вона перемогла румунку Катерину Крету (3:1), але в боротьбі за «золото» поступилася представниці Білорусі Тетяні Мацько (0:2).
У бронзовому фіналі Размику Тонояну протистояв Байро Машовікж із Македонії. Український спортсмен впевнено переміг із рахунком 4:0 і завоював бронзову медаль.

Дзюдо
Інна Черняк виборола «золото» Європейських ігор у змаганнях серед людей із обмеженим зором. На шляху до фіналу змагань серед людей із обмеженим зором (до 57 кг) українка обійшла суперницю з Росії та представницю Німеччини.
У ваговій категорії до 57 кг серед жінок Марина Черняк святкувала перемогу над Сабіною Абдуллаєвою з Азербайджану. В цій самій ваговій категорії в «малому» фіналі за «бронзу» інша українка Наталія Ніколайчук виграла іппоном бій проти Гульхан Кіліч із Туреччини. Бронзовою призеркою стала й Світлана Яремка. У малому фіналі в категорії понад 78 кг українка перемогла Марину Слуцьку з Білорусі.
У ваговій категорії понад 90 кг у фіналі українець Олександр Помінов програв Ільхаму Закієву з Азербайджану. А Яків Хаммо вборов бронзову медаль у категорії понад 100 кг.

Бокс
Олександр Хижняк упевнено дійшов до півфіналу змагань із боксу, здолавши суперника з Косово. У бою за право виступити в «золотому фіналі» українцеві протистояв досвідченіший італієць Валентино Манфрендонія. У впертій боротьбі українець програв із рахунком 1: 2, але отримав втішний приз — бронзову нагороду.
Віктор Петров також не зміг пробитися до фіналу у ваговій категорії до 64 кг. У півфіналі проти нього вийшов колумбієць Голазо Сотомайор. У завзятому двобої Віктор не зміг здолати суперника, програвши всі три раунди, і задовольнився бронзовою медаллю. Ярослав Самофалов, котрий виступає в категорії до 69 кг, також отримав бронзову нагороду. Українець у півфіналі поступився росіянину Беспутіну.
На жаль, Геворг Манукян не зміг провести фінальний бій у важкій вазі (91 кг) через незадовільний стан здоров’я і тому залишився зі «сріблом».
Відбувся й вельми недвозначний момент. Дмитро Замотаєв, котрий виступає в категорії до 49 кг, під час церемонії нагородження продемонстрував своє ставлення до країни-аґресора. Український боксер, власник бронзової медалі, не повернувся в бік прапора Росії під час виконання її гімну.

Спортивна гімнастика
Срібну медаль для України виграли Олег Верняєв, Ігор Радівілов і Микита Єрмак. Після шести снарядів їхня сума склала 177,429 бала, що дало українцям змогу посісти друге місце. Також Олег пробився до п’яти із шести фіналів на окремих снарядах, але його третього місця все ж виявилося замало: в фінал проходить по одному представнику від країни.
Та Олег Верняєв таки виборов звання чемпіона Європейських ігор — у багатоборстві. Спортсмен виступив рівно на всіх снарядах, але особливо добре — на коні, де виграв у конкурентів майже бал. У підсумку перевага над колишнім українцем, а зараз представником Азербайджану Олегом Степком, досягла майже 1,25 бала.
Однак Олегу Верняєву вдалося перевершити цей результат і стати чемпіоном Європейських ігор в опорному стрибку! Отже, з результатом 15,266 бала українець залишив позаду суперників і взяв своє друге «золото».

Художня гімнастика
Ганна Різатдінова виборола срібну медаль. У вправах із м’ячем українка показала результат 18,25 бала та посіла друге місце. Також Ганна була другою у вправах з булавами з результатом 18,550 бала. А Олександра Гридасова, Валерія Гудим, Євгенія Гомон із результатом 17,150 очка зайняли третє місце в групових вправах із обручами та булавами.

Плавання
Українські синхроністки Яна Нарежна й Єлизавета Яхно отримали «бронзу» в змаганнях дуетів. Збірна України посіла третє місце, набравши 159,086 очка. А в зі синхронного плавання у скарбничку збірної поклали ще одну «бронзу». Українки посіли третє місце, набравши 86,8667 очка.
У фінальному запливі на дистанції 50 м перемогу здобув Андрій Хлопцов. Українець подолав дистанцію за 23,92 секунди. А Марина Колесникова на 200-метрівці на спині завоювала бронзову медаль, показавши третій час 2:11.91.

Стрибки у воду
Діана Шелестюк кваліфікацію стрибків у воду з метрового трампліна закінчила на третьому місці. Цей результат дозволив українці пройти до фіналу турніру, де українська спортсменка за результатом 388,45 бала знову стала третьою.
Також Діана Шелестюк і Маргарита Джусова дуетом посіли третє місце у синхронних стрибках у воду з триметрового трампліну.

Веслування
Марія Повх та Анастасія Тодорова у змаганнях із веслування стали третіми, показавши результат 37,719.

Стрільба з лука
У змаганнях зі стрільби з лука серед змішаних команд Георгій Іваницький і Лідія Січеникова завоювали третє місце. У півфіналі українці поступилися парі з Італії. У поєдинку за третє місце вітчизняний тандем не залишив шансів дуету зі Словенії, обігравши суперників із рахунком 5:1.
У вирішальній стрільбі українській чоловічій команді — Віктору Рубану, Маркіяну Івашку та Георгію Іваницькому — протистояли іспанці. Але невдало. «Золото» — наше.

Велоспорт
Ганна Соловей стала другою на Європейських іграх у велоспорті, показавши час 33:03,37. А Андрій Гривко у складній боротьбі завоював срібну медаль із часом 5:27,25. У фінішному спринті він поступився в боротьбі за «золото» іспанцеві Жилю Санчесу, програвши йому на фініші всього кілька сантиметрів.

Пінґ-понґ
Коу Лей став бронзовим призером змагань із настільного тенісу. На шляху до фіналу українця зупинив білорус Володимир Самсонов, вигравши з рахунком 4:1. У боротьбі за «бронзу» Коу зустрівся з представником Великої Британії та зміг завоювати бронзову медаль.

Фехтування
Андрій Ягодка задав блискучий старт для своїх колег. У фіналі українець упевнено переміг спортсмена з Румунії Тіберіу Долнічеану з рахунком 15:10. Жіноча збірна шаблісток у складі Ольги Харлан, Олени Кравацької й Аліни Комащук привезла додому «золото».

Стрітбол
Жіноча збірна України зіграла у фіналі проти чинних чемпіонок Європи — росіянок – і програла. Але «срібло» — теж добре.