|

Липень 23, 2015

|

Олег Верняєв — у центрі

У перші половині липня ц. р. в місті Кванджу (Республіка Корея) проходила XXVIII Всесвітня літня універсіада. Це — третя Універсіада, яка проходила в Південній Кореї. Господарі турніру перемогла в медальному заліку, а українці завоювали 23 медалі (шість золотих, 12 срібних і п’ять бронзових) і восьме загальнокомандне місце.

Спортивна гімнастика
Олег Верняєв показав найкращий результат на всіх шести снарядах, завоювавши «золото». Також Олег із результатом 14,933 завоював «срібло» у вільних вправах, а трохи пізніше став третім у вправах на кільцях із результатом 15,166. Після цього 21-річний донеччанин ідеально відпрацював улюблені бруси та виграв свою другу золоту медаль змагань.
Срібну медаль у скарбничку України приніс Ігор Радивілов, котрий у вправах на кільцях став другим. Результат Ігоря — 15,266. Не залишилися без нагород українці і в змаганнях з опорного стрибка. Олег Верняєв зміг завоювати «бронзу» (15,083), а Ігор Радивілов знову став другим (15,149).

Художня гімнастика
Українки стали другими в групових вправах змагання. З результатом 33.500 балів перемогли росіянки, котрі випередили наших дівчат на 1.800 балів. Ганна Різатдінова також стала другою у багатоборстві, показавши результат 71.750 бала.

Академічне веслування
Серед жінок призовим місцем потішили Євгенія Німченко та Дарина Верхогляд, котрі здобули «срібло» в змаганнях двійок (6:50,45). Другою прийшла до фінішу й українка Наталія Довгодько, показавши у змаганнях одиночок час 7:29,46. На найвищу ж сходинку п’єдесталу піднявся екіпаж жіночої четвірки у складі Наталі Ковальової, Наталі Довгодько, Євгенії Німченко та Дарини Верхогляд. В фіналі українки не залишили шансів суперницям, випередивши срібних призерок німкень на 5,30 секунди.
Також срібні нагороди здобули і веслярі-чоловіки. Українська «вісімка» пропливла дистанцію за 5:40,80, а пара Ігор Хмара/Станіслав Ковальов прийшла до фінішу за 6:24,42.

Плавання
Сергій Фролов не знав собі рівних на дистанції 800 м вільним стилем. Заплив він завершив із результатом 7:50.28, зовсім трохи випередивши британця Джея Лелліотта, котрий показав час 7:50.97. А на дистанції 1500 м вільним стилем Сергій прийшов до фінішу другим, показавши результат 15:02.81.
24-річня полтавчанка Марія Лівер виграла золоту медаль у плаванні брасом на 50 м. Результат української плавчині — 30,73 секунди.

Фехтування
Українці Богдан Платонов, Дмитро Розкосі, Євген Стаценко й Юрій Цап посіли друге місце у командних змаганнях шаблістів. У фіналі команда з рахунком 42:45 програла збірній Франції.
Українці посіли друге місце й у командних змаганнях шпажистів. У півфіналі команда мінімально обіграла угорців (24:23), а в поєдинках за «золото» з рахунком 42:45 також програла збірній Франції.

Дзюдо
Бронзовим призером змагань стала чоловіча збірна України, яка в поєдинку за третє місце командного турніру виграла у суперників з Польщі з рахунком 3:2. У складі українців на татамі виходили Богдан Ядов, Михайло Ільчук, Дмитро Канівець, Денис Толкач, Артем Гуляєв, Федір Панко й Антон Рудник.

Спортивна ходьба
Ігор Главан (1:23:56), Назар Коваленко (1:25:47) та Іван Банзерук (1:28:01) посіли перше місце в змаганнях на дистанції 20 км.

Волейбол
Жіноча збірна України завоювала срібні нагороди. Незважаючи на програш у фіналі росіянкам із рахунком 0:3, це друге місце стало найвищим досягненням українських волейболісток в історії цих змагань.
У матчі за золото чоловіча збірна також зазнали поразки від росіян. Підопічні Сергія Скрипки та Миколи Пасажіна у боротьбі програли дві партії, зумівши перемогти в третій. У четвертому сеті перевага росіян уже не викликала сумнівів.

До слова
Ігор Жданов, міністр молоді та спорту України, повідомив про рішення збільшити вдвічі призові для медалістів Європейських ігор-2015. Таким чином міністр відповів на критику з боку українських спортсменів стосовно слабкої фінансової мотивації. Чемпіони отримають по 50 тис. грн, срібні призери — по 40 тис., а бронзові — по 25 тис. Також удвічі зросла винагорода і для тренерів. Як писав «Міст», на Європейських іграх у Баку (Азербайджан) українські спортсмени завоювали 46 медалей.